Gwarancja producenta udzielana na okres 2 lat
Jednoosobowy śpiwór turystyczny Easy Camp Chakra o prostokątnym kształcie, który po rozsunięciu daje przytulną kołdrę. Idealny do spania w cieplejsze noce.
Śpiwór prostokątny Easy Camp Chakra
Otul się niesamowitym śpiworem Easy Camp Chakra i utrzymuj ciepło i wygodę na kempingach, festiwalach i noclegach w schronisku, zawsze gdy jesteś poza domem. Wybieraj spośród śpiworów dla dorosłych, śpij szczęśliwie każdej nocy i budź się gotowy na kolejną przygodę.
Najważniejsze cechy śpiwora Easy Camp Chakra:
- Śpiwór jednoosobowy prostokątny
- Można otworzyć jako kołdrę
- Osłona zamka błyskawicznego
- Sznurek do ściągania w okolicy szyi
- Worek do przechowywania i transportu
- Wymiary: 190 x 75 cm
- Długość ciała: 190 cm
- Wymiary po złożeniu: 37 x 16 cm
- Waga: 830 g
- Sezony: 1-2; 1 sezon: do użytku tylko w miesiącach letnich; 2 sezony: do stosowania od późnej wiosny do wczesnej jesieni; 3 sezony: do stosowania od wiosny do jesieni; 4 pory roku: do użytku przez wszystkie pory roku, ale bardziej nadaje się do chłodniejszych warunków
- Materiał wierzchni: poliester 100%
- Podszewka: poliester 100%
- Wypełnienie: 1 x 150 g/m2 włókno poliestrowe, poliester 100%
- Konstrukcja: jednowarstwowa
- Zamek błyskawiczny: jednokierunkowy, w kształcie litery "L"
- Temp (Tcomfort) kobieta: 15°C
- Temp (Tlimit) mężczyzna: 10°C
- Temperatura (Textreme): 5°C
- Skład włókien tekstylnych: wierzch: poliester 100%; podszewka: poliester 100%; wypełnienie: poliester 100%
- Bezpieczne wykończenie bez PFC
Tcomfort - to dolna granica, przy której „standardowa” kobieta może wygodnie spać w zrelaksowanej pozycji, na przykład śpiąc na plecach.
Tlimit - dolna granica, przy której „standardowy” mężczyzna może spać wygodnie w pozycji zwiniętej, aby zachować ciepłotę ciała i oprzeć się dreszczom. Jest bliska granicy wydajności śpiwora i jeśli zamierzasz spać w tym zakresie przez dłuższy czas, rozsądnie jest zainwestować w inny model lub wyściółkę, która poprawi poziom izolacji i komfortu.
Textreme - najniższa temperatura, jakiej można się spodziewać podczas nocy w śpiworze. Jak sugeruje nazwa oceny i biorąc pod uwagę ryzyko hipotermii, jest to scenariusz skrajny i należy go brać pod uwagę tylko wtedy, gdy potencjalnie możesz doświadczyć takich temperatur w sytuacji awaryjnej.
Należy pamiętać, że są to „standardowe” zakresy temperatur, a na wydajność będą miały wpływ inne czynniki, które obejmują między innymi schronienie, budowę ciała i kondycję fizyczną, przyjmowane pożywienie i nawodnienie, warunki klimatyczne, izolację maty (często definiowaną przez porównawczą wartość R, która, podobnie jak oceny śpiworów, jest wynikiem niezależnych testów), noszone ubrania, zewnętrzne źródła ciepła, takie jak termofory… Lista jest długa, ale przynajmniej ocena EN jest poręcznym narzędziem bazowym do pracować przy wyborze śpiwora.