Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń i złóż zamówienie telefonicznie
Infolinia 228344059

Termosy i kubki termiczne

Znalezionych produktów: 675
Obejrzałeś ze 675 produktów

Wyprawa w góry, całodniowa wycieczka po mieście, weekendowy piknik za miastem, długa podróż samochodem lub pociągiem? Przyda Ci się termos, aby móc zimą rozgrzać się gorącą herbatą, uzupełnić pokłady energii kawą, natomiast latem ochłodzić się zimną wodą. Termosy podróżne to naczynia z zakrętką, szczelnie zamykane, izolujące zawartość od środowiska zewnętrznego. Utrzymują temperaturę napoju przez dłuższy czas. Istnieje przekonanie, że termosy turystyczne oraz kubki termiczne przeznaczone są tylko na gorące napoje. Błąd! Świetnie sprawdzają się też do zimnych.

 

  • O termosach

Jak działają termosy turystyczne?

Termosy podróżne podtrzymują temperaturę swojej zawartości – płynów i żywności w warunkach, które powodują, że się ona wychładza lub ociepla. Cechują się specjalną konstrukcją, mają podwójne ścianki, między którymi znajduje się przestrzeń. Usuwane jest z niej powietrze, co powoduje, że powstaje techniczna próżnia. To dzięki temu termosy turystyczne charakteryzują się niskim przewodzeniem ciepła. Ponadto ścianki są stosunkowo cienkie, więc nie zmieniają temperatury napoju. Oznacza to, że bezpośredni jej kontakt z zawartością nie powoduje, że gorący napój się schładza, a ciepły zwiększa swoją temperaturę.

 

Termosy podróżne nie tylko na napoje!

Termosy podróżne występują w różnych wariantach, różnią się pojemnością, materiałem, kształtem i czasem podtrzymywania temperatury. W naszym sklepie znajdziesz termosy turystyczne przeznaczone na napoje, ale też specjalne termosy na jedzenie, które są szersze, co umożliwia przechowywanie w nich różnych posiłków. Większość modeli wykonana jest ze stali nierdzewnej, z zewnątrz mogą być też pokryte dodatkowo tworzywem lub gumą. Niektóre termosy obiadowe posiadają również antypoślizgowe elementy i izolację. Ważna jest też estetyka. Przyjemniej korzysta się z termosów o nowoczesnym designie, ciekawej kolorystyce i nietypowym kształcie. Zajrzyj do naszej oferty i przekonaj się, jak prezentują się zarówno tradycyjne, jak też designerskie modele. Sprawdź także kubki termiczne i noże turystyczne, także mogące przydać się w podróży.

pixel