Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń i złóż zamówienie telefonicznie
Infolinia 228344059

O nas

Początki naszej działalności sięgają końca 2005 roku, kiedy to - w okolicach końca studiów - założyliśmy nasz pierwszy sklep (wtedy nazywał się cristobal.pl). Choć trudno w to dziś uwierzyć - zaczynaliśmy z kapitałem 0 PLN, cała oferta była wysyłana z magazynów od producentów lub dystrybutorów, a w momencie gdy otrzymaliśmy pierwsze zamówienie - musieliśmy pożyczyć na nie pieniądze od znajomych. Byliśmy dwójką studentów z małymi funduszami i dużą ilością pomysłów, z których co najmniej połowa nie została zrealizowana :)

 

Sklep cristobal.pl rozrastał się, zamówień było coraz więcej. Początkowo wszystko robiliśmy z mieszkania, z mieszkania przerzuciliśmy się do biura o wielkości 15 m2, z biura przerzuciliśmy się następnie na drugie biuro wielkości 40 m2, a z drugiego biura przerzuciliśmy się potem w trzecie miejsce - cofnęliśmy się na 15m2, ale zaczęliśmy powoli i konsekwentnie budować własny magazyn, więc zaczęliśmy dysponować powierzchnią magazynową (jeśli dobrze pamiętamy było to ok. 60-70 m2). 

 

Po pewnym czasie (dokładnie w listopadzie 2011) uruchomiliśmy drugi sklep - equip.pl, zamierzając prowadzić równocześnie te dwa serwisy. Były do siebie mniej więcej podobne, ale z troszkę innym asortymentem - cristobal skupiał się bardziej na asortymencie outdoorowym, equip - bardziej na tzw. asortymencie "bags and travel". Oczywiście w pewnym momencie zabrakło sił / chęci / czasu (niepotrzebne skreślić) na prowadzenie dwóch sklepów równolegle i - niestety - cristobal.pl umarł śmiercią naturalną (do dziś trochę tego żałujemy). 

 

Ale skoro umarł cristobal - equip.pl mógł ruszyć pełną parą i od 2012 roku jest to jedyny sklep, który prowadzimy. Też powoli się rozrastał - najpierw biuro + magazyn 100 m2, magazyn następnie urósł do 200 m2, następnie część magazynu stała się sklepem, a magazyn wyprowadziliśmy poza Warszawę. Aktualnie equip.pl to sklep w Warszawie (100 m2 + drobne zaplecze magazynowe) oraz budynek magazynowy w Opocznie o wielkości ok. 500 m2. Dość długa droga od 0 PLN na koncie :)

 

Equip.pl kilkakrotnie się zmieniał - organizację, sposób pracy, ilość zatrudnionych osób. Aktualnie pracują w nim 4 osoby "na co dzień" oraz kilka dodatkowo przy pracach dorywczych lub gdy rąk do pracy jest za mało. 

 

Trudno to teraz policzyć, ponieważ nie mamy już dostępu do naszych starych baz danych, ale przez ostatnie kilkanaście lat zrealizowaliśmy na pewno kilkaset tysięcy zamówień i obsłużyliśmy kilkaset tysięcy klientów, z satysfakcją możemy powiedzieć, że w tym czasie spraw, które "stały na ostrzu noża" był dosłownie promil - zawsze staraliśmy się realizować wszystkie zamówienia w wyznaczonym czasie (choć nie zawsze było i jest łatwo). 

 

Wersja A.D. 2019 sklepu equip.pl, którą oddajemy do Państwa rąk jest efektem kilkunastomiesięcznej pracy naszej oraz informatyków. Bardzo długo to trwało, ale mamy nadzieję, że przypadnie Państwu do gustu. Staraliśmy się ją zrobić z jak największą dbałością o użyteczność i o najnowsze trendy w e-commerce. 

 

Equip.pl cały czas pozostaje firmą zdecydowanie rodzinną, wiemy o sobie (chyba) wszystko, jeździmy razem na wesela i na chrzciny :) Kłócimy się, godzimy się, dyskutujemy i zawsze dokonujemy jakiegoś kompromisu, a jeśli nie to znów się kłócimy, godzimy i tak w kółko...Czasem mamy dosyć, czasem nie, ale trzeba powiedzieć, że ten sklep to większy fragment naszego życia :)

 

Zapraszamy do zakupów 

 

pozdrawiamy

 

właściciele

 

Filip Litwiński

Jarosław Telus

pixel