Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń i złóż zamówienie telefonicznie
Infolinia 228344059

Plecaki szkolne klasa 1-3

Znalezionych produktów: 72
Obejrzałeś ze 72 produktów

Plecaki i tornistry szkolne klasa 1-3

Plecak wczesnoszkolny powinien być w stanie pomieścić wszystkie rzeczy, których dzieci potrzebują zabrać codziennie do szkoły. Powinien być również odpowiednio dopasowany do mniejszych ciał i wygodny do noszenia. A ponieważ dzieci będą nosić plecak codziennie przez cały rok szkolny (lub później), powinien być wytrzymały i mieć wystarczająco dużo kolorów i wzorów, aby umożliwić dzieciom wyrażanie ich własnego stylu.

Bez względu na styl, markę, typ czy wygląd, plecak jest niezbędnym elementem wyprawki dziecka do 1 klasy, gdy zaczyna ono naukę w szkole. Mały uczeń mając wszystko, czego potrzebuje, przechowywane w jednym wygodnym miejscu, z pewnością odniesie sukces!

Początek nowego roku szkolnego zwykle oznacza coś w rodzaju aktualizacji garderoby i akcesoriów do szkoły. Plecak szkolny do pierwszej klasy to jeden z produktów, który musi być zarówno praktyczny, jak chętnie noszony przez dziecko.

Dobry plecak lub tornister do 1 klasy powinien być przede wszystkim lekki i odpowiednio dopasowany do wzrostu i budowy ciała małego właściciela lub właścicielki. Dla dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą sprawdzą się modele z usztywnionymi plecami lub lekkim stelażem, który pomoże w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała i sprawi, że nasza pociecha nie będzie się garbić. Jeśli obawiamy się, że plecak ze stelażem będzie zbyt ciężki można sięgnąć po taki, którego tylny panel jest wyściełany dobrej jakości gąbką lub pianką, która dopasowuje się do anatomicznego kształtu pleców dziecka. Równie ważne są miękkie, szerokie i regulowane pasy ramienne (szelki) plecaka, które nie wpijają  się w ramiona, nie powodują otarć i poprawiają ogólny komfort dziecka. Dobrze, jeśli plecak do podstawówki posiada dodatkowo pas piersiowy, który zabezpiecza przed zsuwaniem się szelek, stabilizuje ładunek, a także pas biodrowy – te dodatkowe elementy pomogą równomiernie rozłożyć ciężar ładunku.

Nie bez znaczenia jest również waga plecaka do podstawówki – sam plecak nie powinien być zbyt ciężki. Według specjalistów jego waga z wyposażeniem dla dzieci poniżej 13 roku życia nie powinna przekraczać 15% masy ciała dziecka. Dla ucznia, który nosi ze sobą codziennie mnóstwo przyborów szkolnych, podręczniki i zeszyty, zmieszczenie się w tym limicie często jest bardzo trudne. Postarajmy się, aby plecak dla pierwszoklasisty, plecak do 2 klasy i plecak do 3 klasy podstawówki był jak najlżejszy. Dodatkowo zamiast zeszytów w grubych okładkach, można wybrać te w cienkich, a zamiast dużych pojemników na drugie śniadanie i ciężkich termosów czy butelek wybrać ich lżejsze odpowiedniki.

Rozmiar i funkcjonalność – to kolejne kryteria, które warto uwzględnić przy zakupie tornistra do szkoły. Plecak do szkoły dla pierwszoklasisty nie powinien być szerszy niż ramiona i nie powinien znacznie przekraczać talii dziecka. Aby zapobiec zabrudzeniom i zalaniom plecaki szkolne do podstawówki klasy 1-3 najlepiej jeśli mają oddzielną komorę na posiłek i butelkę z napojem i oddzielną na książki i zeszyty. Przydatne są również małe przegródki i kieszonki. Liczne przegródki uczą dzieci porządku, a także zapewniają równomierne rozłożenie wagi znajdujących się w plecaku przedmiotów. Szkolny plecak do podstawówki powinien mieć również odblaski – najlepiej ze wszystkich stron - to rozwiązanie przydatne zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.

Wybierając plecak do podstawówki dla naszej pociechy, zwróćmy uwagę na materiał, jakość wykonania i wytrzymałość. Szkolny tornister to wierny towarzysz, który musi znieść wiele w czasie użytkowania - musi być wytrzymały. Szczególnie młodsze dzieci mają skłonność do ciągnięcia swoich toreb po podłodze i rzucania nimi gdzie popadnie. Jego szelki powinny być regulowane, a zamki błyskawiczne i sprzączki powinny charakteryzować się wytrzymałością solidnością. Droższe modele często mają dodatkowe funkcje i logo znanej marki, ale przed podjęciem wyboru zastanówmy się, które funkcje są niezbędne i zostaną wykorzystane przez dziecko.

Wreszcie plecak powinien być czymś, co dziecko chce nosić. Powinien być oczywiście wygodny, ale również ekscytujący i zabawny – wzbudzać poczucie dumy u noszącego, dlatego dziecko powinno móc uczestniczy w jego wyborze.

A może zamiast plecaka do podstawówki lepiej wybrać tornister?

Nasz pierwszaczek to wciąż jeszcze małe dziecko, a rzeczy zabierane do szkoły ważą sporo! Dlatego tak ważna jest konstrukcja torby, szczególnie sztywne, odpowiednio wyprofilowane plecy. Taki tył mają przeważnie tornistry, choć plecaki do podstawówki dostępne obecnie na rynku są skonstruowane podobnie. Idealnym wyborem - zwłaszcza dla najmłodszych dzieci - będzie na przykład lekki tornister dla pierwszoklasisty z miękkimi szelkami, pojemnymi kieszeniami zewnętrznymi oraz ulubionym designem. Wielu specjalistów, w tym ortopedzi rekomenduje klasyczny tornister - szerszy niż wyższy, który ich zdaniem jest najlepszy dla zdrowia pleców wciąż rozwijającego się dziecka. Obecnie w sprzedaży mamy do wyboru wiele modeli tornistrów szkolnych, które mają niewiele wspólnego z zapamiętanymi przez nas z dzieciństwa.

Rozpoczęcie roku szkolnego nie musi być męczące i stresujące. Sklep Equip.pl oferuje swoim klientom plecaki do przedszkola, plecaki dla pierwszoklasistów i jak również plecaki szkolne młodzieżowe. Odwiedź nasz sklep, zapoznaj się z szeroką ofertą i wybierz model, który posłuży dziecku również w starszych klasach podstawówki.

pixel