Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń i złóż zamówienie telefonicznie
Infolinia 228344059

Sztućce turystyczne

Znalezionych produktów: 101
Obejrzałeś ze 101 produktów

Sztućce turystyczne to obowiązkowy element wyposażenia turysty i podróżnika. Zastępują tradycyjne sztućce podczas pobytu na kempingu, pod namiotem, czy na szlaku. Są dostępne w postaci kompletów lub pojedynczych niezbędników, czyli kombinacji różnych sztućców w jednym modelu.

 

  • O sztućcach turystycznych

Sztućce turystyczne – nożem i widelcem w terenie

Polowe warunki? Ale coś jeść trzeba! W trakcie kilkudniowej wyprawy górskiej nie wystarczy tylko kanapka, nie zaspokoi ona energii na cały dzień. Podobnie jest na biwaku, który kojarzy nam się z przyjemnym, smacznym jedzonkiem. Każdy outdoorowiec wie, że bez dobrego pożywienia, trudno jest ruszyć dalej oraz pokonywać własne słabości. Musisz więc przygotować się na gotowanie, a przynajmniej podgrzewanie gotowych posiłków. Trzeba je również potem zjeść. O ile kanapkę chwycisz w rękę, o tyle rozgrzewającą zupę, białkowy jogurt czy też jednogarnkowe risotto już nie nadaje się do jedzenia palcami. To zadanie, któremu podołają tylko sztućce turystyczne. W Twojej kuchenne szafce typowe sztućce nie zajmują dużo miejsca, podobnie będzie w przypadku Twojego plecaka, w którym znaleźć się powinny widelce turystyczne, łyżki turystyczne i noże turystyczne dla każdego uczestnika wyprawy po jednym zestawie.

3-częściowy niezbędnik na biwak

 

Biwakując, spędzając weekend pod namiotem, wspinając się kilka dni po górach, nietrudno znudzić się jedzeniem wciąż tego samego. Możesz sobie urozmaicać codzienne menu, ale musisz mieć do tego odpowiednie warunki. Sztućce turystyczne to standardowo łyżka, widelec i nóż. Wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej, mają niewielką wagę i są łatwe w utrzymaniu czystości. Dla typowych pragmatyków polecamy opcje 2w1 a nawet 3w1, czyli zestaw, który łączy w sobie widelec i łyżkę, a niekiedy dodatkowo również nóż. Są też sztućce turystyczne składane. Jeżeli obawiasz się, że będą zajmowały w Twoim plecaku dużo miejsca (na pewno z powodzeniem zmieszczą się do jednej z małych kieszonek), wybierz właśnie ten wariant. Zjesz, umyjesz sztućce, złożysz je do rozmiarów mieszczących się w jednej dłoni i włożysz do plecaka.

Sprawdź też inne produkty niezbędne na biwak, m.in: kubki termiczne, naczynia turystyczne, czy też konieczne na dłuższy wyjazd lodówki turystyczne.

pixel