Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń i złóż zamówienie telefonicznie
Infolinia 228344059

Lampy turystyczne

Znalezionych produktów: 21
   Obejrzałeś ze 21 produktów

   Lampa turystyczna to praktyczny element w turystycznym ekwipunku. Niezbędna w czasie obozowania w terenie, przyda się podczas rozstawiania namiotu, przygotowywania wieczornych posiłków czy do czytana książki w namiocie.

    

   • O lampach turystycznych

   Różne rodzaje zasilania lampy turystycznej

   Niezależnie od tego, czy wybierasz się poza miasto czy rozświetlasz nocny biwak warto wyposażyć się w dobrą lampę turystyczną. Lampa turystyczna będzie pomocna w czasie gotowania, przeglądania map, zapisywania notatek, świetnie nadaje się do nocnych gier i zabaw na kempingu i tworzy odpowiednią atmosferę na świeżym powietrzu.

   Oświetlenie turystyczne działa zazwyczaj zasilane energią elektryczną. W otoczeniu natury ciężko byłoby znaleźć jakiekolwiek gniazdko, dlatego niezbędne będzie oświetlenie na baterie lub zasilane akumulatorem. Większość lamp turystycznych posiada diody LED, które są energooszczędne, wydajne i dają dobre światła, a potrzebują niewielkiego napięcia. Elektryczne lampy kempingowe są zależna od określonego typu baterii, które może być alkaliczne, litowe lub litowo-jonowe. Niektóre modele mogą być uzupełniane przez zewnętrzne źródła, takie jak zasilacze USB, panele słoneczne.

   Lampy turystyczne LED są lekkie i mają kompaktowy rozmiar, więc łatwo je spakować i nie stanowią dużego obciążenia, nawet gdy poruszamy się pieszo z naszym ekwipunkiem. Większość modeli wyposażono w zaczepy i uchwyty umożliwiające ich zawieszenie w namiocie lub na gałęzi drzewa. Inne posiadają składane nóżki i łatwo można postawić je na stole albo na ziemi.

   Lampa kempingowa solarna zasilana energią słoneczną nie wymaga baterii, ma wbudowaną baterię wielokrotnego użytku. Niestety w czasie pochmurnej pogody, może nie naładować się w wystarczającym stopniu.

   Turystyczne lampy gazowe są wydajnym, a jednocześnie ekonomicznym sposobem na oświetlenie kempingu czy biwaku. Aby uruchomić lampę gazową, wystarczy zainstalować kartusz gazowy i zapalić lampę. Dla niektórych problem może stanowić konieczność wożenia ze sobą pojemnika z gazem, zwłaszcza gdy ogranicza nas miejsce na pakowanie ekwipunku i liczymy każdy gram.

   Podczas krótkich wyjazdów doskonałe będą lampy turystyczne na baterie. Nie potrzebujemy do nich zasilania elektrycznego, ale niestety wymagają częstego kupowania nowych baterii, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i nie jest ekologiczne.

   Lampy kempingowe na akumulator mogą być ładowane wielokrotnie na wyjeździe, oczywiście musimy posiadać dostęp do zasilania. Naładowanie tego rodzaju lampy wymaga jednak nieco czasu.

   Kupując solidną lampę kempingową, możemy być pewni, że posłuży nam długo i to nie tylko gdy wybieramy się by obcować z naturą. Dobra lampa turystyczna, to inwestycja, która może przydać się w domu, np. na ogródkowego grilla albo, gdy nieoczekiwanie nastąpi przerwa w dostawie prądu!

   pixel