Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń i złóż zamówienie telefonicznie
Infolinia 228344059

Termosy na napoje

Znalezionych produktów: 286
Obejrzałeś ze 286 produktów

Termos na napoje pozwala utrzymać temperaturę ulubionego napoju przez wiele godzin. Latem, w upalne dni chłodny napój z termosu zagwarantuje nam orzeźwienie i ugasi nasze pragnienie. Gdy nastaną jesienne chłody, a potem zima ciepłe drinki rozgrzeją nasze ciało i dodadzą potrzebnej energii.

 

  • O termosach na napoje

Termos na napoje i jego konstrukcja

Współcześnie termosy na napoje mają piękny, estetyczny wygląd, wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej, są trwałe i proste w obsłudze. Producenci oferują szeroką gamę wzorów, kolorów, pojemności i kształtów. Wspólną cecha termosów jest ich konstrukcja. Termos na zimne i ciepłe napoje ma podwójne lub potrójne ścianki wykonane ze stali nierdzewnej, między którymi znajduje się próżnia. Dzięki niej temperatura z otoczenia nie przenika do wnętrza termosu i nie wpływa na temperaturę napoju. Stal nierdzewna to również bardzo trwały i ekologiczny materiał, a ponadto nie pochłania smaku i zapachu przechowywanych napojów, więc każdorazowo mamy gwarancję naturalnego i pierwotnego smaku i aromatu. Termosy na płyny dostępne są w różnych rozmiarach od małych, o niewielkich objętościach jak 0,25 l, po naprawdę duże od 1 l do ok, 2 l, które z powodzeniem można zabrać na cały dzień do pracy.

Ważnym elementem każdego termosu jest także korek. Dostępne są dwie opcje. Pierwsza, klasyczna, to korek bez elementów mechanicznych, z jedną lub dwiema silikonowymi uszczelkami. Ma on wyfrezowane kanały, z których jeden ma za zadanie usuwać powietrze, a przez drugi wydostaje się płyn. Wystarczy przekręcić taki korek o pół obrotu, aby nalać płyn. Druga opcja korków to rozwiązanie automatyczne, pozwalające na szybki dostęp do zawartości. W zakrętce mamy element zaworu, który należy wcisnąć lub przekręcić zgodnie z instrukcją obsługi. Korki automatyczne są bardzo wygodne i praktyczne. Specyficzna konstrukcja tego typu korków powoduje, że izolują one jednak nieco słabiej niż klasyczne korki nie automatyczne.

Najważniejszą cechą każdego termosu są jego właściwości termiczne, innymi słowy, jak długo utrzymuje on temperaturę. Chcielibyśmy aby nasza kawa, czy herbata pozostały gorące jak najdłużej, jednak dobrej klasy termos powinien także długo utrzymywać niską temperaturę napoju. Najlepsze termosy na napoje takich marek jak Stanley czy Thermos zachowują niską temperaturę nawet przez ok 1,5 dnia , a wysoką do 24 godzin. Oczywiście wszystko to zależy od tego w jaki sposób użytkujemy nasz termos; sami również możemy podnieść jego wydajność. Wystarczy przed użyciem napełnić go na parę minut gorącą lub zimną wodą, w zależności od tego na jaki napój chcielibyśmy go przeznaczyć. Do zimnego napoju można także dodać kilka kostek lodu, co znacznie podniesie jego właściwości termiczne. Dzięki izolacji próżniowej w termosie możemy zatem cieszyć się gorącym, krzepiącym napojem lub chłodzącym i orzeźwiającym przez wiele, wiele godzin.

Termos turystyczny – praktyczny element ekwipunku każdego podróżnika i nie tylko

 

Jeśli często podróżujesz lub aktywnie spędzasz czas to z pewnością warto zakupić termos turystyczny. To wspaniały sposób na sprawienie sobie odrobiny przyjemności w czasie podróży, wędrówki, czy podczas uprawiania ulubionego sportu. Termos turystyczny zmieści się do plecaka, torby, a ten o mniejszej pojemności doskonale zastąpi bidon i zmieści się w samochodowym uchwycie na kubek. Termosy turystyczne są bardzo proste w obsłudze. Często ich nakrętka może stanowić jednocześnie praktyczny kubek do picia. Termosy turystyczne mogą być z powodzeniem wykorzystywane w czasie codziennych zajęć, a zwłaszcza wtedy, gdy lubimy sobie dłużej pospać. Niezależnie od pory roku i pogody na zewnątrz termos to świetny sposób na zapewnienie sobie odpowiedniej porcji płynów w ciągu dnia. W dowolnej chwili otwieramy termos, robimy sobie przerwę i cieszymy się zimnym lub ciepłym napojem!

Termosy na kawę i herbatę

 

Choć w szerokiej gamie termosów na kawę i herbatę możemy znaleźć różne kształty, to wciąż najbardziej popularne są te klasyczne, o podłużnej formie. Taka konstrukcja sprawia, że zajmują niewiele miejsca podczas transportu i przechowywania, może odrobinę więcej niż butelka z wodą, a dzięki nim możesz cieszyć się zimnym lub gorącym napojem przez długi czas. Poza tym dzięki wykonaniu ze stali nierdzewnej są długowieczne i doskonale zastępują wszystkie naczynia jednorazowe. Termos na kawę i herbatę może być zatem kolejnym sposobem na życie w/g zasad zero waste. Fani kawy mogą zabierać na wynos swoją ulubioną gorącą lub mrożoną latte, cappuccino czy zwykłą kawę czarną. Miłośnicy herbaty z pewnością docenią orzeźwienie jakie daje kubek mrożonej, domowej, naturalnej herbaty, a w chłodzie rozgrzeją się gorącą, aromatyczną herbatą korzenną.

Termosy na napoje dla dzieci w każdym wieku

 

Gama termosów na napoje dla dzieci jest obecnie bardzo różnorodna i każdy znajdzie model odpowiedni dla swojej pociechy. Producenci oferują ergonomiczne termosy dla dzieci od 6 m-cy. Zaopatrzone w wymienne końcówki do picia rosną razem z dzieckiem i dostosowują się do jego potrzeb. Doskonale sprawdzą się w podróży, na spacerze, wykonane z najlepszych materiałów, które są bezpieczne w kontakcie z żywnością. Termosy na napoje dla najmłodszych wyposażone są w uchwyty, za które dziecko może samodzielnie trzymać naczynie w rączkach. Ponadto są szczelne i zachowują temperaturę napoju przez długi czas. Nieco starsze dzieci można wyposażyć w termosy z ustnikiem albo ze słomką. To doskonały sposób na uczenie dzieci zdrowych nawyków od najmłodszych lat, nie dość, że mogą pić w dowolnym miejscu i o dowolnej porze to również nie przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska. Termosy na napoje dla dzieci dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i różnych rozmiarach, są łatwe w utrzymaniu w czystości, lekkie, wytrzymałe i sprawdza się jako towarzysz wszelkiego rodzaju przygód i aktywności.

pixel