X

Sklep Equip.pl

ul. Człuchowska 68a
01-360 Warszawa

Sklep czynny:
od poniedziałku do piątku: 10:00 - 18:00

Telefon: 22 834 40 59
E-mail: equip@equip.pl

sklep Equip.pl Warszawa
Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń i złóż zamówienie telefonicznie
Infolinia 22 834 40 59

Plecaki antykradzieżowe - rodzaje używanych zabezpieczeń

2020-01-23
Plecaki antykradzieżowe - rodzaje używanych zabezpieczeń

Plecaki antykradzieżowe - rodzaje używanych zabezpieczeń

Kradzieże dokonywane przez kieszonkowców to incydent, z którym mamy do czynienia codziennie. Niezależnie od tego, czy jesteś w zatłoczonym autobusie, pociągu, tramwaju, bierzesz udział w koncercie, przeciskasz się w tłumie na targowisku, czy podróżujesz do nowych miejsc, ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność i nie dać się zwieść kieszonkowcom.
Złodziej może Cię okraść na wiele sposobów, każdy ma swój patent na pozbawienie Cię plecaka, portfela, telefonu lub innych kosztowności. Kieszonkowcy wykorzystują tłok albo sami robią sztuczny tłok, aranżując w ten sposób niby przypadkowe dotknięcie. Dokonują kradzieży portfeli, telefonów, gotówki z tylnej kieszeni spodni w zatłoczonych środkach transportu, korzystając z nieuwagi i roztargnienia pasażerów, a taką kradzież trudno jest zauważyć. Kieszonkowcy mogą również dokonać rabunku w bardziej ofensywny sposób. Używając ostrego narzędzia np. nożyka próbują przeciąć spód torby lub plecaka, wówczas wypadają cięższe rzeczy np. portfel albo telefon.

Proste sposoby na uniknięcie kradzieży

Kieszonkowca ciężko złapać na gorącym uczynku, dlatego tak ważne jest zapobieganie kradzieży. Wybierając się na wyjazd zabierajmy tylko to co naprawdę niezbędne: telefon, 1-2 karty płatnicze, nie afiszujmy się z drogimi torebkami, plecakami i sprzętem fotograficznym. Jeśli mamy kilka kart bankowych nie trzymajmy ich razem. Należy bacznie obserwować otoczenie, zachować szczególną ostrożność zwłaszcza jeśli w najbliższym otoczeniu znajdują się osoby, których zachowanie jest nietypowe. Trzeba również zadbać o własny bagaż, torbę, plecak lub saszetkę, dobrze jest nosić je przed sobą i zawsze zapięte. Nie powinniśmy chować cennych przedmiotów do cienkich reklamówek, które z łatwością można przeciąć. Inne rozwiązanie, które może uchronić nas przed kradzieżą to zaopatrzenie się w dostępne na rynku gadżety np. portfel wykorzystujący technologię RFID albo torebkę z samoblokującymi się zamkami błyskawicznymi. Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem, studentem, czy pracownikiem biurowym, warto zainwestować w dobry plecak antykradzieżowy!

Najważniejsze różnice między zwykłym plecakiem, a plecakiem antykradzieżowym

W porównaniu do zwykłych plecaków, antykradzieżowe mają kilka unikalnych funkcji:

1. Sekretne kieszenie i ukryte zamki błyskawiczne. Możesz w nich schować najcenniejsze przedmioty – paszport, portfel, telefon, a kieszonkowiec będzie miał trudności z ich znalezieniem. Zazwyczaj znajdują się od strony pleców, czasem niewielkie ukryte są na pasach ramiennych, w nich możesz bezpiecznie przechować np. kartę płatniczą. Zamaskowane specjalnymi „listwami” zamki błyskawiczne będą trudne do odnalezienia dla kieszonkowców, którzy zazwyczaj szukają łatwych celów. Plecak z sekretnymi kieszeniami i suwakami to gwarancja spokojnego umysłu.

2. Zamki błyskawiczne z możliwością zablokowania dodatkowym zabezpieczaniem, wbudowane zamki szyfrowe, specjalne blokady. Będziesz jedyną osobą znającą kombinację numerów takiego zabezpieczenia. Szybko dostaniesz się do zawartości plecaka, a złodziej nie będzie mógł go otworzyć. Będzie musiał się poddać, zanim w ogóle spróbuje.

3. Paski odporne na przecięcie. Producenci plecaków antykradzieżowych wykorzystują w projektach specjalne paski, których nie można przeciąć. Te pasy wypełnione są elastycznymi stalowymi drutami, co sprawia, że są one wygodne dla użytkownika i utrudniają złodziejom przecięcie nożami lub ostrzami. Jest to obowiązkowa funkcja, którą powinien mieć każdy profesjonalny plecak przeciwkradzieżowy.

4. Solidne zamki błyskawiczne. Sprawią, że Twojego plecaka nie będzie można otworzyć ostrym przedmiotem i zamknąć niezauważenie. Trwały zamek doskonale ochroni Twoje rzeczy.

5. Wbudowana stalowa linka lub karabińczyk zamykany na szyfr (cyfrową kombinacją). Te zabezpieczania umożliwiają przymocowanie plecaka do stabilnego przedmiotu, np. stolika w kawiarni, poręczy lub krzesła.

6. Specjalne kieszenie wykorzystujące technologię RFID, która chroni przed skanowaniem kart i kradzieżą tożsamości.

7. Stalowa siatka ukryta między warstwami materiału. Plecaki z zastosowaniem takiego rozwiązania stają się niemożliwe do przecięcia przez złodzieja. Elastyczna stalowa siatka sprawia, że plecak zamienia się w sejf, do którego złodziej nie ma dostępu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie plecaka antykradzieżowego?

Bezpieczeństwo - jak sama nazwa wskazuje, wszelkie plecaki tego rodzaju powinny chronić przed kradzieżą. Dlatego najlepsze plecaki przeciwkradzieżowe mają ukryte kieszenie, zamki błyskawiczne, kieszenie chronione technologią RFID, alarmy ochronne, materiały odporne na przecięcie i wiele innych innowacyjnych funkcji.

Trwałość - profesjonalny plecak antykradzieżowy powinien być wykonany z wytrzymałej tkaniny. Zapoznaj się z etykietą produktu i wybierz plecak, który został wykonany z materiału odpornego na przecięcie.

Układ kieszeni - przed zakupem plecaka antykradzieżowego powinieneś sprawdzić, czy masz wystarczająco dużo miejsca, aby zabezpieczyć paszport i dokumenty. Co więcej, dobre plecaki przeciwkradzieżowe mają specjalne odporne na wstrząsy kieszenie na laptopa i panele organizacyjne niwelujące wstrząsy.

Design - najlepszy plecak przeciwkradzieżowy powinien być lekki, wygodny z dodatkową wyściółką na ramiona i plecy oraz powinien mieć średni rozmiar, aby nie obciążał nadmiernie kręgosłupa i ramion.

Funkcje specjalne – dostępne są również plecaki z dodatkowymi funkcjami. Posiadają zintegrowany port USB, który wraz z power bankiem umożliwia naładowanie elektroniki poza domem. Mogą być wyposażone w panel słoneczny, bezprzewodowe podkładki ładujące albo posiadać kieszeń chłodzącą, aby chłodzić płyny lub leki.
Współcześni producenci plecaków prześcigają się w opracowywaniu coraz doskonalszych metod, które zapewnią poczucie bezkompromisowego bezpieczeństwa zarówno w podróży jak i na co dzień.

Wśród marek specjalizujących się w projektowaniu plecaków i toreb antykradzieżowych warto zwrócić szczególną uwagę na australijski Pacsafe i holenderską markę XD Design. Nie ważne czy wybierasz się na wymarzone wakacje, codziennie stawiasz czoła nowym wyzwaniom w miejskiej dżungli, planujesz samotną tułaczkę z plecakiem, czy udajesz się w podróż służbową ze sprzętem elektronicznym Twoje bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze!

Zainspiruj się naszymi propozycjami:

1. Plecak Boby Hero XL
Świetny plecak antykradzieżowy na laptopa 17” i tablet 12” od projektantów XD Design - marki, dla której Twoje bezpieczeństwo i komfort są najważniejsze. Posiada liczne zabezpieczenia antykradzieżowe, jest zarazem największy wśród modeli Bobby Hero. Jego panel przedni jest bardzo wytrzymały ponieważ wykonano go z pięciu różnych warstw materiału, jest odporny na przecięcie. Bobby Hero nie posiada widocznych z przodu kieszeni ani suwaków.
Specjalna kieszeń na karty bankowe z tarczą RFID uniemożliwia kradzież danych osobowych. Solidny zamek błyskawiczne można spiąć np. używając kłódki, aby zablokować dostęp do środka. Poza zabezpieczeniami antykradzieżowymi ma szereg nowoczesnych rozwiązań. Warto wspomnieć o wbudowanym porcie USB, wykonaniu z wodoodpornego materiału, czy możliwości otwierania pod 3 różnymi kątami.

Bobby Hero XL
Bobby Hero XL ma wiele antykradzieżowych funkcji, a ponadto odblaskowe elementy, które czynią Cię widocznym w nocy
fot. xddesign.com
2. Plecak antykradzieżowy na laptopa Pacsafe Metrosafe X 20 l
Jeśli szukasz najwyższej jakości, to dzięki Pacsafe znalazłeś idealnego kandydata. Założona przez dwóch podróżników Pacsafe istnieje od 1998 roku, więc na pewno znają się na rzeczy! Bezpieczeństwo to ich priorytet, dzięki kieszeniom blokującym RFID i inteligentnym zamkom błyskawicznym. Drut z siatki ze stali nierdzewnej wstawiony w tkaninę zapewnia odporność na przecięcia. Ponadto dzięki wyściełanej komorze na laptopa, Twój sprzęt jest pod dobrą ochroną. Co więcej, system zapinania pozwala bezpiecznie przymocować plecak do dowolnego stałego przedmiotu. Wreszcie, ten plecak jest bardzo wygodny dzięki wyściełanym plecom i ramiączkom. 20 litrów to pojemność idealna na co dzień.

MetrosafeX 20 l
W ukrytej kieszeni Metrosafe X 20 l możesz schować cenne przedmioty
fot. pacsafe.com
3. Bobby Compact plecak antykradzieżowy
Jedną z najlepszych cech Bobby Compact jest ukryty zamek dostępu do komory głównej. Znajduje się on od strony pleców, trudny do znalezienia dla złodzieja i utrudniający kradzież rzeczy z plecaka. Wykonany z materiału odpornego na rozcięcie. Ten 11- litrowy plecak umożliwia doskonałą organizację, oferując różne kieszenie i uniemożliwiając przeładowanie. Jest również wyposażony w elementy odblaskowe, dzięki którym jesteśmy lepiej widoczni wieczorem.

Bobby Compact
Lekki, antykradzieżowy Bobby Compact to model dostępny w 5 wersjach kolorystycznych
fot. xddesign.com
4. Bobby Elle plecak antykradzieżowy XD Design dla kobiet
Model dla wszystkich pań, które chcą stylowego i bezpiecznego plecaka. Bobby Elle jest bardzo stylowy, ale również to jeden z najbezpieczniejszych plecaków. Najważniejsze funkcje antykradzieżowe to przyciski alarmu: głośny alarm odstraszający napastnika oraz cichy zintegrowany z aplikacją SOS, który zawiadamia 3 wybrane osoby, że grozi Ci niebezpieczeństwo. Wykonany został ze sztucznej skóry odpornej na przecięcie i wodę. Z przodu nie ma punktów dostępu - można go otworzyć od strony pleców (zamek błyskawiczny do głównej komory znajduje się z tyłu). Główna komora jest dość przestronna. Ma wyściełany rękaw na tablet (pasuje do urządzeń 9,7 ”) oraz kilka zapinanych na zamek i otwartych kieszeni. W tym plecaku zmieści się naprawdę sporo, nie daj się zmylić niepozornemu rozmiarowi.

Elle Protective
Elle Protective to ochrona dla Ciebie i Twoich rzeczy
fot. xddesign.com
5. Antykradzieżowy plecak turystyczny Venturesafe EXP 45 Packsafe
Ten model posiada liczne zabezpieczenia wykorzystujące najnowsze technologie zabezpieczające przed złodziejami. Jest funkcjonalny i nowoczesny, wprost idealny, gdy udajesz się w podróż. Po pierwsze wykorzystano w nim technologię eXomesh, która chroni Twoje rzeczy na wypadek, gdyby ktoś próbował rozciąć go nożem. Dzięki użyciu materiału z siatką ze stali nierdzewnej ten materiał jest jak kolczuga. Kolejnym atutem są zamki, które można spiąć i zablokować kłódką TSA. Ich uchwyty po zasunięciu można dodatkowo zabezpieczyć karabińczykami, co uniemożliwia ich otwarcie. Ponadto jest tutaj blokada kotwiczna Roobar, która pozwala na zamknięcie wielu komór razem. Możemy także przymocować plecak do słupa i nikt inny nie może go odpiąć. W połączeniu z samoblokującymi się suwakami (Interlocking Zip), które pozostają w ustawionej pozycji dzięki magnesom, rozsunięcie tego plecaka przez złodzieja jest niemożliwe.
Oprócz tych zabezpieczeń Venturesafe jest wygodny dzięki wentylowanym plecom, pasom zapinanym na piersiach i na biodrach oraz regulowanym szelkom. Ten dwukomorowy, lekki i pojemny plecak będzie świetnym wyborem dla podróżników stawiających na wygodę i bezpieczeństwo.
Pacsafe-Venturesafe-EXP45
Antykradzieżowy Pacsafe Venturesafe EXP45 idealny towarzysz bezpiecznych podróży
fot. pacsafe.com
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel