Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń i złóż zamówienie telefonicznie
Infolinia 228344059

Black + Blum

Znalezionych produktów: 17
   Obejrzałeś ze 17 produktów

   Black + Blum to brytyjska marka która stawia na produkty wytwarzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Pudełka na posiłki, pojemniki termiczne, butelki z filtrem z węgla drzewnego czy sztućce powstają dla ludzi aktywnych, kochających życie i mają służyć dożywotnio.

   • O marce Black + Blum
   • Popularne kategorie Black + Blum

   Historia Black + Blum

   Dan Black i Martin Blum poznali się, studiując wzornictwo przemysłowe na Northumbria University w Wielkiej Brytanii. W 1998 roku w Londynie, jednym z najbardziej różnorodnych i kreatywnych miast na świecie założyli własną firmę, której nazwa pochodzi od ich nazwisk Black + Blum. Założona firma pozwoliła im odzwierciedlać swoje wizje i pasje i odkrywać swoją oryginalność w tworzeniu własnych projektów. Ich wielokrotnie nagradzane projekty były odważne pod względem różnorodności kategorii i estetyki, ale zawsze konsekwentnie opierały się na wyjątkowej formie i funkcji.

   W 2014 roku Dan przejął stery nad firmą, która skoncentrowała się na kategorii „jedzenie i picie na wynos” tworząc pudełka na lunch, butelki na wodę, termosy i akcesoria.Black + Blum w 2010 roku wypuścił swój pierwszy lunchbox Box Appetit, inspirowany japońską kulturą bento. Japońskie pojemniki bento były estetyczne, pięknie prezentowały posiłek, poprawiając wrażenia smakowe użytkowników. Tego efektu brakowało w zachodnich, nudnych plastikowych pudełkach na żywność, a lunch box Black+Blum dzięki inspiracji Japonią jest unikalnym połączeniem niepowtarzalnego wyglądu, elegancji i funkcjonalności.

   Rok 2011 to dalsze czerpanie przez Black+ Blum z doświadczenia i wiedzy Japończyków, wprowadzają swoją pierwszą butelkę z filtrem Eau Good. Japończycy już od wieków używali węgla aktywnego do filtrowania wody, ale projekt butelki „Eau Good”  nadał mu wymiar butelki na wynos dla ludzi żyjących aktywnie. Projekt miał na celu zachęcenie użytkowników do zaprzestania kupowania wody butelkowanej i picie wody z kranu poprzez nadanie jej wyśmienitego smaku.

   Obecnie firma jest znana na całym świecie, ponieważ jej projekty zwiększają rosnącą światową świadomość dotyczącą zdrowego stylu życia, dobrego samopoczucia, a przede wszystkim zrównoważonego rozwoju. Każdy z ich produktów jest opracowywany wewnętrznie i jest dla nich unikalny. Zdobyli już ponad 25 międzynarodowych nagród za wzornictwo. Ich pasją i misją jest tworzenie prawdziwie funkcjonalnych i innowacyjnych produktów, oferujących znacznie więcej niż to, co już jest na rynku. Ich produkty są sprzedawane w ponad 60 krajach i ponad 1000 sklepów, od sklepów muzealnych / projektowych, takich jak MoMA w Nowym Jorku, po supermarkety, takie jak Wholefoods. Ich produkty używane są przez ekspertów w dziedzinie żywności, dietetyków i zwolenników zdrowego stylu życia na całym świecie. Black + Blum nieustannie tworzą innowacyjne projekty, które zachęcają ludzi do prowadzenia zdrowego i zrównoważonego stylu życia.

   Zrównoważony rozwój i trwałość produktów

   W Black + Blum produkty powstają z myślą o ponownym użyciu i zrównoważonym rozwoju, o długiej żywotności, z materiałów przyjaznych dla środowiska tam, gdzie to możliwe. Marka rezygnuje z jednorazowych tworzyw sztucznych, które generują powstawanie dużej ilości śmieci i zanieczyszczają środowisko. Produkty Black + Blum zachęcają do zdrowego, wzbogacającego stylu życia. Osoby, które korzystają z produktów Black + Blum mają świetne samopoczucie i cieszą się życiem, używając ich na co dzień!

   Materiały stosowane przez markę


   Materiały dobierane są z wielką starannością i rozwagą w odniesieniu do tego, jak mają funkcjonować, a także jaki będą miały wpływ na środowisko.

   BAMBUS
   Trawa szybko rosnąca, pochodząca ze zrównoważonych upraw, która nie wymaga nawożenia, pestycydów i samoczynnie regeneruje się z własnych korzeni (więc nie trzeba jej przesadzać) i odrasta do dorosłego rozmiaru, w ciągu 3 do 5 lat. Ma gęstą i jednolitą strukturę, co pozwala na dokładne przycięcie go do odpowiedniej wielkości, a ponadto ma naturalne właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Te cechy sprawiają, że bambus jest idealnym materiałem do wykorzystania jako pokrywka / deska do krojenia w niektórych pudełkach na lunch. W celu uszczelnienia tego surowca stosuje się impregnację olejem mineralnym a jeśli będzie odpowiednio używany i pielęgnowany, można go używać przez całe życie.

   OPAKOWANIE KARTONOWE
   Wszystkie pudełka z produktami są wykonane z niebielonej i niepowlekanej tektury. Dzięki temu nadają się do recyklingu (lub nawet dodawania do domowego kompostu, aby uniknąć zapełnienia kosza). Kupowane w sklepie internetowym produkt Black + Blum pakowane są w magazynie w opakowania z recyklingu, zamiast nowych pudełek.  Być może nie zawsze wygląda to nieskazitelnie lecz jest odzwierciedleniem filozofii marki.

   WĘGIEL DRZEWNY
   Węgiel aktywny używany jest jako naturalny filtr do wody, który usuwa zanieczyszczenia i dodaje dobrych minerałów do wody wodociągowej. Wykwalifikowani rzemieślnicy wykonują węgiel według tradycyjnej japońskiej techniki. Przycinają tylko gałęzie szybko rosnących drzew i nie usuwają korzeni. Oznacza to, że drzewa mogą odrosnąć i zostać ponownie zebrane w pięcioletnich rotacjach. 

   KOREK
   Korek jest stosowany jako materiał na pokrywki w izolowanych próżniowo niektórych butelkach i termosach do żywności. Jest odnawialny, biodegradowalny i w 100% naturalny. Uzyskuje się go poprzez przyjazny dla środowiska proces zbioru, który zapewnia drzewu nieprzerwane życie. To także doskonały izolator, który pomaga zapewnić, zawartości naczyń próżniowych niską lub wysoką temperaturę przez wiele godzin.

   SZKŁO
   W niektórych butelkach i pudełkach na lunch Black + Blum używa szkła boro-krzemianowego. Jest lekkie, mocne, odporne na ekstremalne temperatury (dzięki czemu można je bezpiecznie używać w piekarnikach, kuchenkach mikrofalowych, zamrażarkach lub zmywarkach). Jest również odporne na szok termiczny, a co za tym idzie odporne na pękanie pod wpływem nagłej zmiany temperatury. Jest odporne na chemikalia, neutralne w smaku, nie zawiera ołowiu ani BPA. Bardzo dobrze się starzeje, wytrzyma całe życie i nadaje się w 100% do recyklingu.

   SILIKON
   Używany silikon jest bezpieczny dla żywności, stosuje się go do uszczelek i uszczelniania pokrywek pudełek śniadaniowych. Jest to niezwykle mocny materiał, który wytrzymuje temperatury od -60 °C do ponad 150 °C, dzięki czemu można go bezpiecznie stosować w zamrażarkach, piekarnikach, kuchenkach mikrofalowych lub zmywarkach. Jest uważany za obojętny materiał, więc nie wydziela niebezpiecznych chemikaliów, takich jak BPA, BPS, ołów, lateks i ftalany do żywności lub napojów. Chociaż nie ulega biodegradacji, można to uznać za korzyść, ponieważ nie rozpada się na mikrocząstki, które mogą następnie dostać się do środowiska / łańcucha pokarmowego. W pełni nadaje się do recyklingu, ale najpierw sprawdź w lokalnym centrum recyklingu.


   STAL NIERDZEWNA
   Firma używa wysokiej jakości stali nierdzewnej 304 - 18/8 ze względu na jej trwałość i doskonałą odporność na korozję i rdzę. W 100% podlega recyklingowi. Co najważniejsze, jest to materiał, który może przetrwać całe życie, a nawet poprawiać się wraz z wiekiem i użytkowaniem. Może przybierać dziwne rysy, wgniecenia lub patynę, ale to tylko doda jej charakteru i uroku. 

   KOMPOZYT ​​DREWNIANY
   Black + Blum łączy drewno z recyklingu i to pozyskiwane w sposób zrównoważony (FSC i PEFC) z polipropylenem lub TPR. Materiał ten można poddać recyklingowi, ale co najważniejsze zapewnia bardzo trwałe wykończenie, które będzie się dobrze starzeć. Zwiększa ilość bioproduktu w polimerze, a także zwiększa jego postrzeganą wartość, ponieważ będzie się lepiej starzeć i nie będą na nim widoczne zadrapania i plamy.

   PLASTIKOWY
   Słowa „plastik” marka używa, aby opisać różne typy polimerów, których stosowane są w jej projektach. Należą do nich polipropylen, Tritan i POM. Za każdym razem, plastik używany jest oszczędnie i odpowiedzialnie, a używane tworzywa sztuczne, były wolne od BPA, BPS i ftalanów, w pełni nadające się do recyklingu i co najważniejsze, aby były trwałe. Może nie brzmi to najlepiej, ale marka pragnie, aby jej projekty przetrwały tak długo, jak to możliwe, a kiedy ich żywotność kończy się, nadal będzie je można poddać recyklingowi.

   pixel