Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń i złóż zamówienie telefonicznie
Infolinia 228344059

Jaki wózek na zakupy wybrać?

2020-12-02
Jaki wózek na zakupy wybrać?

Jaki wózek na zakupy wybrać?

Już dawno minęły czasy, kiedy wózki na zakupy były tylko dla Twojej babci. Dzisiaj na rynku królują stylowe, kolorowe, lekkie i funkcjonalne wózki na kółkach, które są nowoczesną alternatywą i praktycznym rozwiązaniem na robienie codziennych zakupów. Różnorodna gama kolorów, wzorów i rozmiarów sprawia, że każdy użytkownik może dobrać wózek zgodnie ze swoimi preferencjami. Jaki wózek będzie najlepszy i na co należy zwrócić uwagę podczas jego wyboru? - odpowiedź na to pytanie znajdziecie we wpisie poniżej.
Wózek na zakupy to znakomity sposób na wygodne i łatwe zakupy, bez dźwigania ciężarów w obu dłoniach. Rutynowe zakupy, dzięki wózkom, stają się przyjemnością, a nie przykrym i męczącym obowiązkiem.

Rodzaje wózków na zakupy

WÓZKI SKŁADANE. Nowoczesne wózki na zakupy to w większości modele, które mają możliwość składania na płasko. Ponadto można złożyć ich podstawę, służącą do postawienia wózka, gdy jest zapakowany zakupami. Taką funkcję ma większość dostępnych w sklepach wózków zakupowych. Bardziej zaawansowane wózki można składać kompaktowo, na pół, mają one składaną rączkę, ramę, odczepiane koła i zdejmowaną, składaną torbę. Pusty wózek ze składaną ramą to opcja, która po złożeniu zajmuje niewiele miejsca i łatwo można ją spakować do samochodowego bagażnika, zmieścić w szafie albo oprzeć o ścianę za drzwiami. Składane wózki zakupowe na kółkach to niezwykle praktyczna opcja 2-w-1; po pierwsze wózek, a po drugie samodzielna torba, po usunięciu jej z ramy. Zarówno składanie jak i rozkładanie takich wózków jest proste i łatwe do opanowania w krótkim czasie.

WÓZKI NA ZAKUPY 2-KOŁOWE – DO CIĄGNIĘCIA ZA SOBĄ. Klasyczne wózki na 2 kołach idealnie nadają się do robienia codziennych zakupów. Modele dwukołowe, mają niską wagę, dlatego są optymalne dla osób, które potrzebują zrobić zakupy nawet kilka razy w ciągu dnia. Wśród 2-kołowych wózków na zakupy dostępne są zarówno modele zwykłe i składane. Po co się męczyć z kilkoma siatkami w dłoniach, wystarczy jeden dobry wózek na 2 kołach aby mieć frajdę z codziennych zakupów.

WÓZKI NA ZAKUPY 4-KOŁOWE – Z FUNKCJĄ PCHANIA. 4-kołowe wózki na zakupy do pchania przed sobą jak wózki dziecięce, minimalnie obciążają nasze mięśnie i stawy, i wymagają niewielkiego wysiłku, ponieważ ciężar zakupów rozkłada się na 4 koła wózka. Dodatkową parę kół można zawsze złożyć, zamieniając wózek 4-kołowy w klasyczny wózek dwukołowy. Są idealne na ciężkie i duże zakupy, stabilne, polecane każdemu kto ma problemy z równowagą, kręgosłupem, stawami i mięśniami. Pchanie wózka na czterech kółkach nawet wypełnionego po brzegi, wymaga niewielkiego nakładu energii i siły naszych mięśni i stawów. Oprócz tego wózek na zakupy na 4 kołach da sobie radę z takimi przeszkodami jak wysoki krawężnik, czy kocie łby, które napotykamy na naszej drodze wracając ze sklepu do domu. Dostępne w wersji ze składaną lub nie składaną ramą. Modele składane są nieco droższe, z racji ich zaawansowanego stelaża.

WÓZKI NA ZAKUPY 6-KOŁOWE. Wózki zakupowe z 6 kołami zostały zaprojektowane specjalnie do pokonywania schodów, wyposażone w dwa potrójne koła (stąd czasami nazywane są wózkami trójkołowymi). Wózki zakupowe 6-kołowe to najbardziej praktyczne rozwiązanie dla osób mieszkających w blokach, gdzie nie ma windy, a ciężkie zakupy trzeba wnieść do mieszkania i pokonać kilka kondygnacji. Rozwiązaniem problemu są innowacyjne wózki z 6 kołami, które razem z nami „wchodzą” po schodach, bez konieczności podnoszenia całego ładunku. Wózek zakupowy na schody jest niekwestionowanym mistrzem wspinania się po kolejnych stopniach w drodze do celu na najwyższe piętro. Prowadzi się go lekko i płynnie, bez nadmiernego wysiłku, a jedyne czego potrzebujemy to umiejętność delikatnej nawigacji. Modele wózków na zakupy 6-kołowych dzieli się na składane i zwykłe, które zapewniają bezpieczny transport naszym zakupom.
jaki wozek na zakupy najlepszy
Wózek na kółkach to Twój stylowy towarzysz ułatwiający zakupy.
fot. rolser.com

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka na zakupy?

KÓŁKA – wielkość, ilość. Wielkość kół ma duże znaczenie. Najczęściej wózki zakupowe wyposażone są w koła o średnicy 15 cm - to koła średnie, około 17 cm koła powiększone, zaś duże koła mają od 20 do 30 cm.Wybór kół zależy od rodzaju nawierzchni na drodze, którą pokonujemy idąc na zakupy. Większe koła pozwalają wózkowi łatwiej radzić sobie i pokonywać przeszkody takie jak krawężniki, dziury, schody, piasek czy śnieg. Pamiętajmy, że im większe koła ma wózek, tym wprost proporcjonalnie wzrasta jego waga, gabaryty, a także cena. Wózek z dużymi kołami z pewnością przyda się nam, gdy musimy pokonywać trudny teren, bardzo nierówną nawierzchnię, schody i krawężniki albo jeśli chcemy zabierać go w plener na plażę czy piknik.
Koła mogą być nie tylko małe lub duże, ale także z łożyskami kulkowymi lub pneumatyczne (pompowane). Poprawiają komfort jazdy, co szczególnie docenią osoby korzystające z wózka w drodze na plażę i na trudnym terenie. Łożyska ponadto wydłużają żywotność kół. Część wózków posiada wymienne koła, co pozwala nie tylko na naprawę wózka po upływie gwarancji ale także na rozbudowę wózka (np. do wózka 6-kołowego możemy dokupić pojedyncze koła).
Wózki na zakupy wyposażone są w dwa, cztery lub sześć kół, o czym pisaliśmy już wcześniej, w akapicie dotyczącym rodzajów wózków. W zależności od układu jezdnego wózek można zatem ciągnąć za sobą, pchać przed sobą lub pokonywać z nim kolejne piętra w drodze do mieszkania wracając z zakupami.

TYP RAMY – składana lub zwykła. Poza liczbą kół i ich wielkością warto sprawdzić funkcje składania ramy w wózku. Bierzemy pod uwagę fakt składanej ramy, a nie jedynie podpórki wózka. Rama, czyli stelaż wózków składanych łatwo składa się na pół (model Logic) lub do rozmiaru torebki (tak jak w modelu Plegmatic). Wszystkie modele wózków na zakupy Rolser niezależnie od tego czy są składane czy nie, mają zawsze składaną podpórkę. Składana podpórka nie świadczy o tym, że wózek jest składany. Podpórka umożliwia jedynie ustawienie wózka w pozycji pionowej. Jeśli w opisie wózka w naszym sklepie piszemy,że wózek jest składany, to faktycznie tak jest. Składana podpórka to mało znaczący element, natomiast składana rama dotyczy modeli zaawansowanych technologicznie i bardzo funkcjonalnych. Ceny wózków składanych są wyższe, natomiast dzięki temu zyskujemy kompaktowość i jeszcze większą wygodę. Idąc do sklepu wózek można nieść złożony, co jest niezwykle praktyczne, a po wypakowaniu go jest łatwy do przechowania i zajmuje mało miejsca. Z łatwością również zmieści się w bagażniku samochodowym. Wózki składane mogą mieć zdejmowane koła, co jeszcze bardziej ułatwia przechowywanie.

TORBA – pojemność, materiał, kieszenie. W wózkach na zakupy na kółkach torba może być nieznacznie usztywniona, podobna nieco do walizki lub o luźnym pokroju przymocowana do ramy, ze ściągaczem. Współczesne wózki zakupowe zachwycają różnorodnymi wzorami i kolorami, łatwo zatem dobrać model zgodny z naszymi upodobaniami. Każda wózek posiada torbę, której wielkość podawana jest w centymetrach i pojemność w litrach. Ponadto warto sprawdzić maksymalne obciążenie wózka, wyrażone w kilogramach.
A co z kieszonkami? Niektóre modele oprócz komory głównej posiadają dodatkowe kieszenie wewnętrzne lub zewnętrzne na drobiazgi. To bardzo wygodne i praktyczne modele, bo dzięki temu nie musimy na siłę wszystkiego upychać w kieszeniach ubrania. Wszystkie torby wózków na zakupy marki Rolser i Reisenthel wykonane są z trwałego i wodoodpornego materiału, który chroni zakupy przed przemoknięciem w czasie deszczu. Torby większości wózków zakupowych są łatwo zdejmowane ze stelaża i można je wyczyścić, przy użyciu zwykłej ściereczki z odrobiną wody z mydłem. Zaleca się czyszczenie ręczne.

Wózki na zakupy dla seniorów

Wózki na zakupy na kółkach dostępne obecnie w sprzedaży to świetny wybór na prezent dla seniora. Starsi ludzie bowiem mają problemy z utrzymaniem równowagi, szybciej odczuwają zmęczenie i nie mają już na tyle siły aby pokonywać drogę ze sklepu do domu dodatkowo dźwigając siatki pełne zakupów. Funkcjonalny wózek na kółkach to produkt całkowicie uniwersalny i chętnie wybierany przez młode i zdrowe osoby, dbające o swoją kondycję i zdrowy kręgosłup. Zatem wózek na zakupy dla seniora to doskonały sposób na zakupy dla całej rodziny!
Funkcjonalne wozki na zakupy 2-w-1
Ekologiczny, ekonomiczny, wygodny i modny wózek na zakupy można pchać albo nosić na ramieniu.
fot. reisenthel.com

Gdzie kupić wózki na zakupy

Zarówno w sklepie stacjonarnym w Warszawie na ul. Człuchowskiej jak i w sklepie internetowym Equip.pl znajdą Państwo szeroką gamę wózków na zakupy na kółkach. Do wyboru dostępne są modele o różnym designie, w różnych rozmiarach, kolorach, niezwykle praktyczne, z torbami o różnej pojemności, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Nasz sklep oferuje wózki najwyższej klasy na 2, 4 i 6 kołach znanych producentów: hiszpańskiej marki ROLSER i niemieckiej firmy REISENTHEL. Z wózkami na kółkach masz pewność i gwarancję, że zakupy będą przyjemnością! Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, zawsze chętnie służymy poradą :) !

Podsumowując wózki na zakupy są praktyczne i wszechstronne, zapewniają wygodny i komfortowy transport zakupów ze sklepu lub targu do domu. To przyjazny dla środowiska i ekonomiczny zamiennik j plastikowych reklamówek, jednorazówek na zakupy czy plecaka. Stylowy i stabilny wózek na zakupy na kółkach jest pomocny nie tylko w czasie zakupów. Jakby tego było mało eliminują konieczność noszenia i dźwigania ciężkich zakupów w dłoniach, a tym samym odciążają nasz kręgosłup, ramiona, nadgarstki i stawy. Dobry wózek na zakupy najzwyczajniej ułatwia codzienne funkcjonowanie, można go z łatwością ciągnąć za sobą lub pchać podobnie jak wózek dziecięcy.
pixel