Szanowni Państwo, w dniu 29/03 punkt przy ul. Człuchowskiej będzie nieczynny. Nie będą również działać telefony. Magazyn wysyłkowy pracuje do godz. 13. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt :)

Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń i złóż zamówienie telefonicznie
Infolinia 228344059

Jaki lunchbox wybrać do pracy?

2020-10-12
Jaki lunchbox wybrać do pracy?

Jaki lunchbox wybrać do pracy?

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie. Coraz więcej osób do pracy zabiera własne jedzenie, zamiast kupować coś w pobliskim bistro czy zamawiać niekoniecznie zdrowe posiłki. Z odpowiednim pojemnikiem, na wynos możemy zapakować prawie wszystko. Dlatego znacznie rozwinął się asortyment firm, które oferują lunchboxy!
Takie pudełka świetnie sprawdzają się zarówno na klasyczne kanapki, jak też dania jednogarnkowe, zupy czy też kilkuelementowe obiady. Ponadto to idealny pojemnik na drobne przekąski w ciągu dnia. Lunchboxy różnią się nie tylko wizualnie. Mają różne pojemności oraz mogą być wyposażone w kilka przegród. Są też takie pojemniki, które utrzymują ciepło posiłków, działają na zasadzie termosów. Powstaje więc pytanie: jaki lunchbox wybrać do pracy?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lunchboxa?

Zaczynamy od podstaw, czyli od materiału, z jakiego pojemnik jest wykonany; a to znaczenie dla jego trwałości, żywotności i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto sprawdzić szczelność, wagę i ewentualnie czas, przez jaki utrzymywana jest temperatura jedzenia. Lunchboxy wykonane są w większości z trwałego tworzywa sztucznego, które nie odkształca się i jest odporne na uszkodzenia. Jednocześnie taki pojemnik ma stosunkowo niewielką wagę. Są też takie modele, które wykonane są z aluminium, czyli metalu lekkiego i niezwykle solidnego. Popularne stają się też pojemniki szklane. Ważne jest, aby materiał był bezpieczny w kontakcie z jedzeniem, czyli nie zawierał szkodliwych dla człowieka związków BPA i BPS.

Zwracamy też uwagę na szczelność pojemnika. Większość modeli zamykanych jest na standardowy klips. Są jednak modele zakręcane, szczególnie te przeznaczone na zupę. Kluczowa jest ich hermetyczność. Po zamknięciu przykrywka powinna idealnie przylegać do pudełka, jak jest to w przypadku lunchboxów Monbento Original, posiadających specjalny zawias i silikonową uszczelkę. Duże znaczenie ma też liczba przegródek oraz ewentualnie dodatkowe akcesoria, jak np. sztućce. Zwróć też uwagę, czy lunchbox można używać w mikrofalówce, jeśli chcesz podgrzewać swoje jedzenie w pracy.
jaki lunchbox zabrac do pracy
Przygotuj samodzielnie posiłek w domu, zapakuj do lunchboxu i zajadaj z apetytem w pracy.
fot. flickr.com/photos/monbento

Jednokomorowa klasyka

To najpopularniejsze rozwiązanie, które jest nam znane już z dzieciństwa. W jednokomorowe lunchboxy pakujemy np. kanapki, które w ten sposób można obronić przed zgnieceniem w plecaku czy torbie. Jednokomorowy pojemnik doskonale sprawdza się w przypadku dań jednogarnkowych, czyli np. ryżu z warzywami czy ulubionego makaronu. Szczególnie w drugim przypadku niezwykle istotne jest, aby lunchbox był bardzo szczelny - często bowiem używa się do past różnych sosów. Nawet najmniejsze ilości jedzenie nie powinny wydostać się na zewnątrz, aby nie zabrudzić torby, czy nie ryzykować całkowitego otwarcia się pojemnika.
termosy na zywnosc, lunchboxy
Szczelne, wytrzymałe i lekkie na zimne lub gorące posiłki - w całej gamie lunchboxów każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje do swoich potrzeb.
fot. unsplash.com/@swell

A może wybierzesz lunchbox z kilkoma przegrodami?

Jesteś bardziej wymagającym smakoszem i cenisz sobie różnorodność posiłków spożywanych również w pracy? W takim razie zdecyduj się na wielokomorowe lunchboxy z kilkoma przegrodami. Często są to pojemniki dwupoziomowe. Szeroki wybór takich modeli znajdziesz w ofercie producenta Monbento. Każdy z poziomów jest hermetyczny i dobrze odseparowany od drugiego. Takie pojemniki świetnie sprawdzają się do dań składających się z kilku różnych elementów, a więc ryżu, makaronu czy kaszy, dodatkowo mięsa i porcji warzyw. To opcja polecana dla osób zabierających do pracy kilka różnych posiłków, czyli owoców z jogurtem na drugie śniadanie, słodkich przekąsek i obiadu. Każde z nich znajduje się w osobnym pojemniku, a przy tym w jednym lunchboxie.
lunchboxy jedno i wielokomorowe
Wielokomorowy lunchbox są praktyczne i sprawdzają się jeśli posiłek składa się z kilku elementów.
fot. flickr.com/photos/monbento

Termiczny pojemnik na jedzenie

Nie masz możliwości podgrzania posiłku w pracy? Lubisz jeść na obiad ciepłe dania i nie zadowalasz się kanapką czy sałatką? W takim razie zamiast standardowego lunchboxa wybierz termiczny pojemnik na jedzenie, który w swojej ofercie również ma firma Monbento. Jest to pewny rodzaj termosu, utrzymującego ciepło do kilku godzin. Bardzo dobrze sprawdza się jako pojemnik na zupę i dania jednogarnkowe. Posiada silikonowe uszczelki, przez co jest w 100% szczelny. Pudełka te wykonane są z stali nierdzewnej, są przy tym lekkie i jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mają stosunkowo duże pojemności i zajmują niewiele miejsca. Są bardzo kompaktowe.

Jeśli nie wiesz jaki lunchbox wybrać do pracy , zastanów się nad tym, czego od niego oczekujesz. Takie pudełko musi odpowiadać naszym indywidualnym nawykom. Niektórzy preferują zwykłe kanapki na lunch, inni jednogarnkowe szybkie dania z ryżem i warzywami, a są też tacy, którzy do pracy zabierają ze sobą zarówno drugie śniadanie, domowy obiad oraz przekąski. Wybór pojemnika zależy więc tylko od Ciebie. Dopasuj go do swoich potrzeb i preferencji.
termiczne pojemniki na jedzenie-termosy obiadowe
Izolowane pojemniki na posiłki są doskonałe na zupę czy dania jednogarnkowe. Utrzymują temperaturę jedzenia przez wiele godzin.
fot. flickr.com/photos/monbento
pixel