Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń i złóż zamówienie telefonicznie
Infolinia 228344059

Jaki kubek termiczny dla dziecka?

2020-10-14
Jaki kubek termiczny dla dziecka?

Jaki kubek termiczny dla dziecka?

Kubek termiczny to coraz bardziej popularny gadżet, który okazuje się bardzo przydatny, zwłaszcza poza domem. Można go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie: do pracy, szkoły, na spacer albo w podróż. Z uwagi na coraz większe zainteresowanie i popularność produktu producenci oferują kubki termiczne w wersji dla dzieci. Modele te charakteryzują się oryginalnym wzornictwem, pięknymi kolorami, mniejszą pojemnością i są zaprojektowane tak, aby dziecko mogło wygodnie trzymać je w rączkach.
Kubek termiczny dla dziecka przyda się podczas każdej pory roku, gdy jest gorąco można go napełnić chłodnym napojem, lemoniadą lub po prostu wodą, a w chłodniejsze dni ciepłą herbatą. Najlepszy kubek termiczny dla dzieci to taki, który jest łatwy do czyszczenia, nie przecieka i został zaprojektowany tak, aby nawet maluch mógł z niego korzystać samodzielnie. Jaki kubek termiczny dla dziecka wybrać, przeczytajcie ten wpis aby dowiedzieć się więcej!

Materiały z których zrobiony jest kubek termiczny dla dziecka

Kupując kubek termiczny dla dziecka ważne jest, aby sprawdzić jak został on wykonany i z jakich materiałów. Tego rodzaju naczynia zwykle wykonane są ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego, istotne jest aby materiały nie zawierały Bisfenolu A , substancji która jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Informacje odnośnie materiałów, z których został zrobiony produkt powinny znajdować się na etykiecie. Pokrywka / nakrętka kubka powinna posiadać silikonową uszczelkę, która gwarantuje szczelność. To ważne, zwłaszcza gdy spakujemy kubek syna albo córki do plecaka, w którym znajdują się książki, zeszyty i inne szkolne akcesoria, mamy pewność, że wszystko pozostanie suche. Dziecięcy kubek termiczny powinien posiadać wewnętrzną powłokę ceramiczną , która sprawia, że napoje nie maja metalicznego posmaku i zachowują swój naturalny smak. Tak jest w przypadku kubków termicznych z ustnikiem Frank Green Frankster przeznaczonej dla dzieci.

Na zewnątrz kubek termiczny powinien mieć antypoślizgową powłokę, aby dziecko mogło pewnie trzymać go w dłoniach, i aby się nie wyślizgiwał w czasie picia. Istotny jest również kształt kubka, powinien być ergonomiczny, przystosowany do rączek dziecka, które są znacznie mniejsze od rąk dorosłego.
na co zwrocic uwage wybierajac kubek termiczny dla dziecka
Dziecięcy kubek termiczny od najmłodszych lat uczy dobrych nawyków - kolorowy zachęci do częstego picia.
fot. flickr.com/photos/monbento

Jaka wielkość kubka termicznego dla dziecka?

Przed dokonaniem zakupu kubka termicznego dla dziecka musimy ustalić jego wielkość, czyli ile picia powinien pić przedszkolak, ile trzeba zapakować uczniowi klas 1-3, al ile starszemu dziecku, które spędza w szkole ok. 7-8 godzin. Tak naprawdę trudno jest oszacować ile płynu potrzebuje nasza pociecha w ciągu dnia, ponieważ każda ma inne zapotrzebowanie w zależności od wagi, wzrostu i aktywności. Jednak są pewne podstawowe reguły.

Dzienne zapotrzebowanie na płyny wg. Panelu ds. Produktów Dietetycznych, Żywienia i Alergii Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) przedstawia się następująco:
  • 0-6 miesięcy: ok. 680 ml na dobę lub 100-190 ml/kg ciała/dzień, źródło płynów: pokarm kobiecy lub mleko modyfikowane,
  • 6 - 12 miesięcy: – 0,8 -1,2 l na dobę (mleko + napoje i pierwsze produkty stałe)
  • 1 - 2 lata: 1,1-1,2 l na dobę
  • 2 - 3 lata - 1,3 l na dobę
  • 4 - 8 - 1,6 l na dobę
  • 9 lat - 1,9 l na dobę
  • młodzież i dorośli - 2 litry na dobę.
Są to dane orientacyjne. Wiadomo, że inne potrzeby ma drobna dziewczynka, a inne wyrośnięty młodzieniec. Należy również uwzględniać takie czynniki, jak pogoda (w upalny dzień zapotrzebowanie wyraźnie rośnie), aktywność fizyczna, cechy indywidualne (np. pocenie się). Uwaga, europejskie zalecenia nie mówią o piciu czystej wody, a dostarczaniu jej za pomocą płynów i pokarmów. Pamiętajmy o tym, zwłaszcza, gdy myślimy, że dziecko pije za mało. Średnio aż 20-30% dobowego zapotrzebowania na dostarczane jest z pokarmem, np. w warzywach, owocach, czy zupach.

Dla młodszych dzieci w wieku przedszkolnym kubki o pojemności 295 ml, 300 ml oraz 355 ml powinny być wystarczające. Mniejsze kubki będą lżejsze i łatwiejsze do utrzymania dla maluchów. Po wypiciu jednej porcji napoju, kubek można zawsze napełniać wielokrotnie. Bez względu na wybraną pojemność kubka, pamiętajmy aby napełnić go napojem w takiej temperaturze, żeby dziecko się nie poparzyło! Dla starszych dzieci i nastolatków polecamy kubki termiczne o pojemnościach 500 ml i więcej. Zwłaszcza jeśli wiemy, że w ciągu dnia ma zajęcia z WF-u, trening albo jakieś dodatkowe zajęcia pozalekcyjne.
kubek termiczny dzieciecy
Marka Thermos zaprojektowała kolekcję kubków termicznych ze słomką Funtiner.
fot. fjallraven.com

Kolorowe kubki termiczne

Kubek termiczny dla dziecka to bez wątpienia praktyczny i użyteczny przedmiot. W sklepach można obecnie kupić piękne, kolorowe kubki termiczne dla dzieci, na których często widnieją unikalne, zabawne wzory albo bohaterowie ulubionych bajek, komiksów, filmów i kreskówek. Nasi najmłodsi użytkownicy będą zachwyceni, jeśli kupisz model atrakcyjny wizualnie, który z pewnością będzie zachęcał do częstego picia. Nawadnianie organizmu to bardzo ważna kwestia; dzięki odpowiedniej ilości przyswajanych płynów dzieci mają lepszą koncentrację, więcej energii i nie są rozdrażnione. Warto aby dobre nawyki dziecko przyswajało od jak najmłodszych lat.
kubki z ustnikiem dla dzieci Hydro Flask
Kolorowe, lekkie, specjalnie zaprojektowane do łatwego użytkowania przez dzieci - kubki termiczne HydroFlask.
fot. hydroflask.com

Kubki termiczne ze słomką i kubki termiczne z ustnikiem dla dzieci

Dzieci to zajęte małe pszczółki, które zatrzymują się tylko na krótką chwilę, by znów ruszać dalej. Kubek termiczny ze słomką lub kubek termiczny z ustnikiem to najlepsze rozwiązanie dla najmłodszych. Kubki termiczne Funtainer marki Thermos, które pod wieczkiem posiadają słomkę to propozycja dla młodszych dzieci. Wieczko otwiera się za pomocą przycisku, a pod nim znajduje się ustnik połączony ze słomką. W wieczku mamy też wygodny uchwyt do przenoszenia kubka. Wieczko chroni słomkę kubka przed zanieczyszczeniami i utrzymuje brudne palce z dala od słomki. Funtainer Thermos dostępne są w serii zabawnych kolorów i wzorów, a także w bardziej stonowanych opcjach.

Kubki termiczne dla dzieci z ustnikiem znajdziemy m.in., w ofertach marek takich jak Hydro Flask, Frank Green, czy MonbentoKubki termiczne Frank Green z serii Frankster dedykowanej dzieciom wyróżniają się niepowtarzalnym i zabawny designem. Mają wewnątrz metalową słomkę, która łączy się z plastikowym, składanym ustnikiem w pokrywie. Kubek Frankster ma prostą konstrukcję i jest łatwy w użyciu, nawet dla młodszych dzieci. Ponadto jest wyposażony w wygodny i praktyczny uchwyt, który można całkowicie usunąć lub z jego pomocą przyczepić kubek do plecaka malucha.

Podobne kubki termiczne dla dzieci oferuje marka Hydro Flask. Jej kolorowe kubki mają twardy składany ustnik, który dzieci mogą łatwo i bezpiecznie otwierać, i zamykać. Kubki termiczne dla dzieci Hydro Flask wyposażone są w praktyczny uchwyt do noszenia. Termiczny kubek z ustnikiem lub słomką, to bez dwóch zdań, doskonały towarzysz każdej przygody!

Producenci dostosowują kubki termiczne dla dzieci do potrzeb różnych grup wiekowych. Mamy zatem różne rozmiary, kolory, kubki z nadrukami, dla najmłodszych dzieci kubek ze słomką lub ustnikiem i uchwytami. Jeśli planujemy kupić kubek zwłaszcza dzieciom w wieku szkolnym lub nastolatkom, to najlepiej wybrać go razem z dzieckiem.
zabawne, kolorowe kubki termiczne dla dzieci Frankster Frak Green
Poznajcie kubek termiczny dla dziecka z ustnikiem Frankster Frank Green. Długo utrzymuje temperaturę napoju i z pewnością przypadnie do gustu dziecku.
fot. frankgreen.com
pixel