Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń i złóż zamówienie telefonicznie
Infolinia 228344059

Czym są woskowijki?

2020-10-15
Czym są woskowijki?

Czym są woskowijki?

Plastik jest wszędzie i jest wieczny, wyprodukowaliśmy go tak ogromną ilość, że tony plastiku są wyrzucane przez człowieka każdego roku. Opakowania jednorazowe, wszelkiego rodzaju folie spożywcze, tworzą góry śmieci. Plastik nigdy nas nie opuszcza. Utrzymuje się na wysypiskach od wieków. Wnika do ziemi, wód i oceanów, rozpadając się na małe, ale zawsze obecne kawałki.
Woskowijki powstały z troski o naszą planetę i trwały wpływ tworzyw sztucznych na nią. Są alternatywą dla plastiku i ulęgają biodegradacji. Służą do pakowania żywności, są praktycznym, wielorazowym sposobem na pakowanie jedzenia na wynos lub, kiedy chcemy je przechować w lodówce. Z czego są wykonane, jakie są ich rodzaje oraz do czego służą, dowiecie się czytając wpis o coraz bardziej popularnych woskowijkach.

Z czego wykonane są woskowijki?

Woskowijka to nic innego jak kawałek bawełny nasączony woskiem pszczelim, olejem jojoba i żywicą drzewną. Kombinacja składników pochodzenia naturalnego tworzy „plastyczną folię na żywność” o naturalnych właściwościach antybakteryjnych, do wielokrotnego użytku. Do woskowijek w wersji wegańskiej zamiast wosku pszczelego używa się wosku roślinnego, marka Bee’s Wrap zastąpiła wosk pszczeli woskiem kandelila, który pochodzi z rośliny z południowego zachodu stanów Zjednoczonych i Meksyku i ma właściwości podobne do wosku pszczelego. To właśnie wosk pszczeli jest składnikiem wpływającym na zachowywanie świeżości , od lat wiadomo, że ma on właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Kiedy po raz pierwszy rozpakujemy woskowijkę poczujemy zapach pszczelego wosku, który zniknie po kilku pierwszych użyciach i praniach, aż przestaniemy go wyczuwać całkowicie. W naszym sklepie znajdziecie, wspomniane już wyżej woskowijki Bee's Wrap oraz kolorowe, dostępne w różnych rozmiarach, pojedynczo lub w zestawach woskowijki Bee Pack.
rozmiary, zastosowani, pelegnacja woskowijek
Woskowijki są praktyczne i funkcjonalne, tylko od Ciebie zależy do czego będziesz ich używać.
fot. bee'swraps.com

Jak wydłużyć życie woskowijki, czyszczenie!

Przy odpowiednim sposobie pielęgnacji i w zależności od tego do czego będziemy używać naszych woskowijek powinny starczyć nawet do roku czasu. Wiadomo, że jeśli korzystamy z nich codziennie np. zawijamy w nie kanapki do pracy albo szkoły to posłużą nam krócej. Jeśli zaś wykorzystujemy je do owijania misek, czy naczyń z żywnością i robimy to od czasu do czasu wystarczą na dłużej.

Sposób czyszczenia i pielęgnacji jest bardzo łatwy! Wystarczy umyć w chłodnej wodzie z łagodnym płynem do naczyń lub bez niego. Możemy również użyć gąbeczkę. Następnie układamy chusty na suszarce, aby wyschły na powietrzu i możemy używać jej ponownie. Pamiętaj, aby unikać wszelkich źródeł ciepła, w tym ciepłej wody ( nie pierz w pralce), kuchenek mikrofalowych, piekarników, gorących samochodów i misek z niezbyt ostudzonymi resztkami. Ciepła woda sprawi po prostu, że wosk się rozpuści i woskowijka straci swoje właściwości.
woskowijki  co to takiego
Woskowijki są proste w użyciu i łatwe do czyszczenia.
fot. beepack.pl

 

Rodzaje woskowijek i sposoby użycia

Tradycyjna woskowijak to po prostu arkusz bawełny w który można zapakować praktycznie wszystko. Wystarczy użyć ciepłych dłoni, aby owinąć woskowijkę wokół kawałka jedzenia, miski lub naczynia żaroodpornego. Kiedy ściereczka ”ostygnie” - w ciągu kilku sekund – tworzy szczelne opakowanie. Użyj woskowijek do zawijania sera, warzyw, chleba, owoców, świeżych ziół i wypieków. woskowijki nie są zalecany do surowego mięsa lub ryb, ze względu na brak możliwości mycia w ciepłej wodzie.
Woskowijki dostępne są w różnych rozmiarach:
  • małe: Owiń połowę cytryny, kawałek ogórka, połowę cebuli, połowę awokado, małą miskę, marchewki lub inne przekąski
  • średnie: przykryj miskę, połowę kanapki, wypieki, ser lub połowę kapusty lub melona
  • duże: przykryj dużą miskę, ciasto, seler, ser, kanapkę lub połowę arbuza
  • duża do kanapek ze sznureczkiem: idealne do zawijania, a następnie używania jako podkładka pod talerz, świetnie nadaje się również do sera, przekąsek, kilku marchewek, muffinki - możliwości są nieograniczone
  • woskowijki do chleba i pieczywa XL: doskonałe do pakowania chleba: wystarczająco duże, aby pomieścić duży bochenek chleba, owijka świetnie nadaje się do przykrywania wyrastającego ciasta, bardzo dużej miski lub naczynia żaroodpornego, a także służy jako mata do do wałkowania ciasta na ciastka lub innych wypieków
  • woskowijka w rolce XXL: możesz ją przyciąć do rozmiaru, którego potrzebujesz! Bardzo duży format pozwala zawinąć wszystko, od świeżego rabarbaru, pół arbuza, naczynia żaroodporne, po przekąski, kanapki i wiele innych
woskowijki zawijaj jedzenie, słoiki i naczynia i przechowuj w lodowce
Kolorowe, ekologiczne, wielorazowe woskowijki doskonale sprawdzą się zamiast plastiku.
fot. beepack.pl

 

Zalety woskowijek – żyj zgodnie z filozofią Zero Waste

Jeśli szukacie alternatywnego sposobu na pakowanie i przechowywanie żywności to woskowijki są na prawdę doskonałe. Gdybyście mieli jakiekolwiek wątpliwości oto lista ich zalet:
  • prosty sposób na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie z domu jednorazowych opakowań wykonane
  • z naturalnych składników
  • są ekologiczne, wielorazowego użytku
  • jest to produkt kompostowalny i biodegradowalny - możesz użyć swoich woskowijek jako naturalny sposób rozpalania ognia lub możesz dodać je pocięte na kawałki bezpośrednio do stosu kompostu przydomowego
  • są bardzo łatwe w użyciu, wystarczy ciepło rąk i dopasują się do kształtu owijanych przedmiotów i żywności
  • szybko i łatwo można je wyczyścić
  • dostępne w różnych rozmiarach, pojedynczo lub w zestawach
  • do różnorodnego zastosowania
  • pięknie wyglądają i pachną
  • zajmują niewiele miejsca, kiedy z nich nie korzystamy
woskowijki do pakowania kanapek , owijania naczyn
Woskowijki wykonane są z naturalnych składników, dobre dla Ciebie i środowiska.
fot. bee'swrap.com
pixel