Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń i złóż zamówienie telefonicznie
Infolinia 228344059

Nalgene

Znalezionych produktów: 23
   Obejrzałeś ze 23 produktów

   Nalgene® to kolorowe butelki wielorazowe na wodę wyprodukowane w USA. Dostępne w różnych kolorach wykonane są z materiałów wolnych od szkodliwych substancji i przeznaczone dla miłośników wszelkich aktywności outdoorowych, jak również do praktycznego użytku na co dzień.

   • O marce Nalgene

   Powstanie i historia Nalgene

   Nalgene zaczynał swoją działalność od produkcji sprzętu do laboratorium. W 1949 chemik Emanuel Goldberg opracował pierwsze plastikowe słoiki do pipet w Rochester w NY. Następnie założył firmę Nalgene, którą nazwał inicjałami swojej żony: Natalie Levey Goldberg. Firma produkowała m.in.: próbówki, butelki, słoiki, cylindry pomiarowe oraz płytki Petrirgo. Asortyment laboratoryjnych produktów był wykonywany ze specjalnego rodzaju plastiku, lżejszego od szkła i odpornego na tłuczenie. Funkcjonalne akcesoria produkowane przez firmę Goldberga wykorzystywały najlepsze właściwości tworzyw sztucznych, nadawał się do pracy z wieloma substancjami chemicznymi w szerokim zakresie temperatur.

   Naukowcy z Nalgene zajmujący się sprzętem laboratoryjnym - którzy również lubili wędrówki - zaczęli zabierać butelki laboratoryjne na wycieczki z plecakiem, ponieważ były one szczelne i lekkie. w latach 60-tych udali się na wyprawę w Góry Adirondack używając jako część turystycznego ekwipunku butelek wykorzystywanych w laboratoriach.

   Prawdziwa przygoda firmy Nalgene z produkcją akcesoriów dedykowanych do turystyki zaczęła się w latach 70. Wówczas amerykańscy ekolodzy zaczęli zachęcać wczasowiczów i turystów do zaniechania lekkomyślnych przyzwyczajeń związanych z wyrzucaniem puszek i szklanych opakowań po napojach w terenie.

   Pierwsza kolekcja Nalgene Outdoor dla turystów powstała w momencie, gdy ówczesny prezes firmy podpatrzył, że jego syn, zaczął używać butelek i pojemników Nalgene. To, w połączeniu z trendem Carry In / Carry Out, (wnieść / wynieść) zaowocowało pomysłem aby sprzedawać produkty laboratoryjne jako wysokiej jakości artykuły turystyczne i kempingowe. W ten sposób narodził się Nalgene Outdoor.

   Butelki i bidony Nalgene - zabierasz ze sobą i troszczysz się o planetę

   Obecnie butelki Nalgene dostępne są w różnych pojemnościach i kolorach. Klasyczna butelka na wodę Nalgene charakteryzuje się szczelną plastikową nakrętką, która jest przymocowana do butelki i nie trzeba się martwić, że się zgubi. Butelki na wodę bez BPA są niezmiernie uniwersalne, nadają się zarówno do płynów, ale także produktów stałych, np. na suche płatki owsiane. Dzięki różnej szerokości otworu wlotowego łatwo je napełnić, a także dodać kostki lodu czy inne dodatki.

   W gamie produktów Nalgene znajdziemy klasyczne butelki na wodę turystyczne, bidony sportowe, butelki na wodę dla dzieci, a także pojemniki zaprojektowane do przechowywania żywości. Butelki wielorazowe Nalgene są wykonane z wytrzymałego poliwęglanu wolnego od BPA, nie pochłaniają zapachów, są wytrzymałe i nadają się na zimne i gorące napoje. Najnowsza linia marki Sustain to modele, które w 50 % powstały z materiałów z recyklingu.

   Nalgene - sprawdź ofertę w sklepie Equip.pl i w sklepie stacjonarnym w Warszawie

   Nasz sklep posiada w sprzedaży szeroki wybór oryginalnych produktów amerykańskiej marki Nalgene. Modele przeznaczone dla dzieci i dla dorosłych, o różnych pojemnościach i w szerokiej gamie kolorystycznej, aby każdy klient mógł wybrać coś na miarę swego gustu. Butelki produkowane w USA, które zyskały liczne grono wielbicieli na całym świecie znajdziesz w Equip.pl online i w sklepie stacjonarnym w Warszawie. 

    

   pixel