Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń i złóż zamówienie telefonicznie
Infolinia 228344059

Bambaw

Znalezionych produktów: 9
   Obejrzałeś ze 9 produktów

   Bambaw to marka, która opracowuje i oferuje zrównoważone alternatywy dla produktów jednorazowego użytku

   • O marce Bambaw

   Historia marki Bambaw

   W 2015 roku bracia bliźniacy Max i Augustin zszokowani skalą zanieczyszczenia plastikiem, zadawali sobie pytanie, czy możliwe jest życie bez wytwarzania odpadów, czy inni ludzie mogliby żyć i marnować wszystko w jak najmniejszym stopniu? Odpowiedź i rozwiązanie tego globalnego problemu było proste: tworzenie produktów alternatywnych dla jednorazówek i plastiku, które szybko lądują w koszu i tworzą góry zanieczyszczeń, przenikając do środowiska. Tak powstała marka Bambaw, która doskonale wpisuje się w ideologię Zero Waste.

   Bambaw wierzy, że bardziej zrównoważony i świadomy etycznie świat jest możliwy, tylko od nas zależy, czy go stworzymy. Odpady, produkowane przez człowiek, doskonale dzisiaj wszystkim znane, są "wynalazkiem" sprzed niespełna stu lat. Konsumpcjonizm poszedł w złym kierunku, dławiąc planetę miliardami ton śmieci. Misją Bambaw jest ponowne przemyślenie sposobu, w jaki konsumujemy, i oferowanie trwałych alternatyw dla produktów jednorazowych, wprowadzanie do życia "zamian bezodpadowych". Produkty Bambaw typu zero waste są wytwarzane z możliwie najniższym wpływem na środowisko i na uczciwych warunkach w całym łańcuchu produkcyjnym.

    

   Proces produkcji

   Ekologiczne produkty Bambaw doskonale radzą sobie z redukcją odpadów, ale to nie wszystko! Równie ważne jest to, jak i z jakich materiałów wykonane są zamienniki produktów, które po krótkim czasie są wyrzucane do kosza.

   Odpowiedzialnie wykonane

   Produkty Bambaw powstają w oparciu o przestrzeganie surowych norm środowiskowych i etycznych, w zrównoważonym procesie produkcji, aby wywierać jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko.

   Wykorzystywane materiały: bambus i stal nierdzewna

    

   Materiały używane przez markę Bambaw w procesie produkcji są niezmiernie ważne. Zanim powstanie nowy produkt, prowadzona jest dogłębna analiza różnych możliwości, po to aby znaleźć idealne połączenie między trwałością, zrównoważonym rozwojem i użytecznością. Bambaw stawia głównie na dwa materiały: bambus i stal nierdzewną. 

   Bambus to naprawdę wspaniała i niezwykła roślina. Jest symbolem siły, elastyczności i zrównoważonego rozwoju. Z wielu powodów bambus jest często nazywany „najbardziej odnawialnym surowcem na świecie”. Rośnie bardzo szybko - do jednego metra dziennie, pochłania pięć razy więcej dwutlenku węgla i wytwarza o 35% więcej tlenu niż drzewa. Wszystko czego potrzebuje do wzrostu ta cudowna roślina to zwyczajna woda, nie wymaga ani nawożenia, ani używania pestycydów. Po zbiorach, z korzeni wyrastają nowe rośliny, a system korzeniowy bambusa zapobiega erozji i zaopatruje glebę w potas i inne substancje odżywcze.

   Bambus - odnawialny materiał i "superbohater” przekazuje swoje właściwości powstającym z niego produktom. Dzięki dużej wytrzymałości jest używany do stawiania rusztowań w Azji. Posiada też naturalne właściwości antybakteryjne, co czyni go doskonałym wyborem na sztućce czy słomki.

   Udoskonalone techniki umożliwiają tworzenie tekstyliów z bambusa. Włókno bambusowe jest niezwykle miękkie, lekkie i stanowi bardziej zrównoważoną alternatywę dla bawełny. Bambus ma uniwersalne zastosowanie i wspaniałe właściwości, a co najważniejsze jest zrównoważonym substytutem. Dlatego Bambaw tak bardzo kocha bambus!

   Stal nierdzewna to materiał, który jest najczęściej poddawany recyklingowi. Można ją stopić, użyć ponownie i zmienić jej przeznaczenie bez uszczerbku dla jakości. Stal jest materiałem najczęściej poddawanym recyklingowi na świecie, bardziej niż wszystkie inne materiały razem wzięte. Jak podaje Instytut Recyklingu Stali ogólny wskaźnik jej recyklingu w 2014 roku wyniósł 86%. Niesamowite właściwości metalurgiczne stali pozwalają na jej ciągłą przeróbkę bez pogorszenia wydajności z jednego produktu na drugi. Pozwala to na recykling dwóch z trzech ton używanej obecnie stali.

   Stal nierdzewna to symbol siły, trwałości i odporności. Pomimo tego, że jest produktem stworzonym przez człowieka, stal jest opcją przyjazną dla środowiska ze względu na wysokie wskaźniki recyklingu i długą żywotność stalowych produktów. Energia potrzebna do wykucia nowej stali nierdzewnej została zmniejszona o połowę w ciągu ostatnich 30 lat. Nowoczesna stal nierdzewna jest bezpieczna dla tworzących ją pracowników i konsumentów.

   ZERO WASTE - nic się nie marnuje

   Odpady szybko stają się problemem globalnym. Przyzwyczailiśmy się do wygodnych produktów jednorazowych i staliśmy się społeczeństwem "wyrzucaczy". Najwyższy czas na zmiany! Można zrezygnować z produktów plastikowych , jednorazowego użytku, gdyż istnieją alternatywy.


   Problem plastiku jednorazowego użytku


   Plastik to surowiec, który rozkłada się setki lat. Z całego plastiku, jaki kiedykolwiek powstał, 12% zostało zniszczonych przez spalanie, a tylko 9% zostało poddane recyklingowi. Oznacza to, że większość plastiku (79%) trafia do światowych ekosystemów, zagrażając wszystkim formom życia na Ziemi.
   Na szczęście różne projekty na świecie próbują uporządkować bałagan, który stworzyliśmy. Bambaw pragnie uczestniczyć w rozwiązywaniu tego problemem u źródła, dlatego oferuje bezodpadowe zamienniki dla plastiku, który ostatecznie ląduje na śmietniku.

   Zero Waste - przemyślany, zrównoważony, odpowiedzialny styl życia

   Zero waste to styl życia, mający na celu zmniejszenie ilości odpadów wytwarzanych na ziemi. To ponowne przemyślenie sposobu, w jaki konsumujemy, aby uniknąć używania produktów, które pozostaną na ziemi przez setki lat, po użyciu tylko przez 10 minut.

   Ruch zero waste polega na znajdowaniu piękna w prostocie, robieniu więcej za mniej i skupianiu się na tym, co najważniejsze. Ruch składa się ze społeczności twórców dążących do zmian, którzy podejmują małe kroki w kierunku zrównoważonego rozwoju. Wspólnie możemy podjąć działania, które krok po kroku będą zmniejszały ilość odpadów. Każdy może przyłączyć się do tej podróży!

   Co to są zamiany typu zero waste?


   Zamienniki bezodpadowe to alternatywa dla zmniejszenia ilości odpadów wytwarzanych z jednorazówek. Zamienniki mogą być używane wszędzie, czy to w kuchni, biurze, łazience, zawsze można użyć produktów alternatywnych.

   Zamienniki mają trzy podstawowe zalety:

   • generują najmniejszą ilość odpadów
   • zwykle wykonują lepszą robotę niż ich szybko wyrzucany odpowiednik
   • pozwalają zaoszczędzić pieniądze ponieważ są wielokrotnego użytku

   Bambaw produkuje zamienniki bezodpadowe, aby nadawały się do ponownego wykorzystania, recyklingu i / lub kompostowania.
   Sprawdź produkty Bambaw, w kategorii  pielęgnacja osobista i zacznij życie Zero Waste już dzisiaj!

   pixel