Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń i złóż zamówienie telefonicznie
Infolinia 228344059

Patagonia

Znalezionych produktów: 108
Obejrzałeś ze 108 produktów

Marka Patagonia początkowo była tylko mała firmą, produkującą sprzęt do wspinaczki. Z niewielkiej przekształciła się w firmę o globalnym zasięgu, a jej produkty powstają z najwyższej jakości materiałów i z troska o środowisko naturalne.

  • O marce Patagonia
  • Popularne kategorie Patagonia
  • Popularne kolekcje Patagonia

Historia marki Patagonia

Firma Patagonia powstała w Ameryce, w Kalifornii, w 1973 roku, a jej założycielem był Yvon Chouonard – kowal samouk, podróżnik i poszukiwacz przygód. Początkowo produkował haki wspinaczkowe - ich pierwszą parę wykuł własnoręcznie z ostrza starego kombajnu i użył ich podczas wspinaczki na granitowej ścianie El Capitana. Z biegiem lat Chouonard podjął decyzję o poszerzeniu działalności. Rozpoczął produkcję odzieży i sprzętu dla wspinaczy. W 1973 roku powstają pierwsze produkty z logo marki, na którym widnieje zarys panoramy Fritz Roya, szczytu znajdującego się w południowej części Patagonii. Z czasem odzież staje się coraz lepsza, bardziej funkcjonalna i coraz doskonalsza. Pierwszym produktem Patagonii zaawansowanym pod względem technicznym była przeciwdeszczowa kurtka z nylonu Foamcback. Później kolejno pojawiały się ubrania uszyte z Synchilli, które są w sprzedaży do dnia dzisiejszego, podobnie jak, opracowana w tym samym okresie, termoaktywna bielizna Capilene.

 

Na ratunek Planecie

 

Firma Patagonia stara się utrzymywać wizerunek przedsiębiorstwa, które jest przyjazne środowisku naturalnemu oraz aktywnie angażuje się w jego ochronę. Wyrosła z małej firmy, która produkowała narzędzia dla wspinaczy. Alpinizm jest nadal bliski sercu firmy, wciąż produkującej ubrania do wspinaczki, a także do jazdy na nartach, snowboardzie, surfingu, wędkarstwa, kolarstwa górskiego i biegania. Wszystkie te sporty są ciche, nie potrzebujemy do ich wykonywania silnika i rzadko towarzyszą im okrzyki tłumu. W 1996 roku firma produkując swoją odzież zaczęła korzystać wyłącznie z bawełny organicznej. Od 1985 roku firma przekazuje 1% na rzecz ochrony środowiska. Od 1985 do 2007 roku przekazała na te cele ponad 29 milionów dolarów.

Patagonia – firma od lata wierna swoim wartościom

 

W czasie pogłębiającego się z roku na rok kryzysu klimatycznego Patagonia walczy o zachowanie różnorodności biologicznej gleby, raf koralowych, zbiorników słodkowodnych, o ratowanie drzew i lasów. Pozostaje w zgodzie z podstawowymi wartościami, którym jest wierna od ponad 40 lat i które pozwoliły stworzyć firmę doceniającą życie na ziemi w zgodzie z naturą i poszanowaniem przyrody.

Najlepsze produkty marki oparte są na funkcjonalności, możliwości naprawy, a przede wszystkim na trwałości. Towary, które przetrwają pokolenia lub które można poddać recyklingowi mają pozytywny wpływ na środowisko. Patagonia korzystając z posiadanych zasobów i bazując na zdobytej przez lata wiedzy tworzy najlepsze produkty, które ratują planetę.

Popularne kolekcje Patagonia

 

pixel